banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Saros Körfezinde Tekne Turları Başladı

Saros Körfezi'nin güzelliklerini denizden görmek isteyenler için bir firma tarafından tekne turlarına başlandı. Turun her gün saat 10.00'da başladığını bildirildi.

GÜNCEL 11.07.2009, 09:47
5731
Saros Körfezinde Tekne Turları Başladı

Saros Körfezinde Tekne Turları Başladı

EDİRNE - Saros Körfezi'nin güzelliklerini denizden görmek isteyenler için bir firma tarafından tekne turlarına başlandı.

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Yayla köyü sahilinden günübirlik turlar düzenleyen firmanın yetkilisi Ergün Yayla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turun her gün saat 10.00'da başladığını bildirdi.

Turun Erikli, Uzunkum, İtalyan Koyu, Gökçetepe, Sazlıdere hattı ile devam edeceğini belirten Yayla, amaçlarının Türkiye'nin en temiz denizlerinden biri olarak gösterilen Saros Körfezi sahillerinin denizden görülmesini sağlamak olduğunu anlattı.

Turun güzergahının isteğe göre değişebildiğini belirten Yayla, şöyle konuştu:

''Saros Körfezi'nde başlattığımız gezilere vatandaşlarımızın ilgisinden memnunuz. Şimdiye kadar Saros Körfezi'ne gelen tatilciler, bu imkan bulamıyorlardı. Biz de bu eksikliği görerek şimdilik iki tekne ile bu turları başlattık. Teknelerimizden birinde dalış için imkan sağlanıyor. Diğeri de haftanın 7 günü Saros Körfezi'nde belirlenen güzergahta hizmet veriyor.''

İlerleyen yıllarda Yunanistan'ın Semadirek Adası'na da gezi düzenlemeyi amaçladıklarını belirten Yayla, ''Ben bir Saros aşığıyım. Bu işi kar düşünmeden yapıyorum. Amacımız Saros Körfezi'nin deniz ve doğal güzelliklerini vatandaşlarımıza göstermek'' diye konuştu.

Öğle yemeğinin de verildiği turun, salı, çarşamba, perşembe günleri 30 TL, cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri ise 40 TL olduğu bildirildi.

Yorumlar (1)
T.HAYDAR AYDOGDU 12 yıl önce
TUZLA TERSANELERİNİN HAK ETTİGİ BOLGE SAROZ KORFEZİYDİ.İNSAL

LAH TURLARIN DEVAMINDAN TERSANECİLİKDE YAYGINLASIR.
17
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü