banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Samsun'da Korkunç Günler Bitti

Gemilerin karaya oturduğu fırtına sonrası izler siliniyor

GÜNCEL 17.02.2012, 10:25
2081
Samsun'da Korkunç Günler Bitti
 
 
Samsun'da geçen hafta 2 gün boyunca süren ve Karadeniz'de gemilerin karaya oturmasına neden olan fırtınanın ardından yaralar sarılmaya başlandı.

Geçen hafta Karadeniz Bölgesi'ni etkisi altına alan fırtınanın etkisi ile Karadeniz'de oluşan dev dalgaların verdiği hasar Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılıyor.
 
Dev gemilerin karaya oturmasına sebep olan, bazı gemilerin yarıdan fazlasının suya gömülmesini sağlayan dev dalgalar, Doğu Park'ta bulunan sahil yolu ile dalgakıranların yıkılmasına neden olmuştu.
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi sahil yolunda oluşan hasarı onarmaya başlarken, Doğu Park sahilinde karaya oturan ve büyük bir bölümü su alan Malta bandıralı HAY K GIURGIULESTI isimli gemi ise halen kurtarılmayı bekliyor.
Yorumlar (1)
10 yıl önce
Malesef o bölgedeki gemilerin çoğu hurdaya ayrılan gemilerin alınıp bir şekilde karadeniz limanlarında en ucuz maliyetlerle işletildiği ve içlerinde genelde gürcü personelin olduğu gemilerdir... Karadenizin şartlarıyla bu faktörler birleştiğinde sonuç ortadadır ve bu gibi olaylar o bölgede bu şartlarda her zaman yaşanacatkır...
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü