banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Saldırının İzlerini Sildi Üretime Başladı

SODES'e ait gemi maketi atölyesi bugün görevlilerce temizlenerek, eğitime başladı.

GÜNCEL 28.01.2014, 01:00
Saldırının İzlerini Sildi Üretime Başladı

SODES atölyesi saldırının izlerini sildi üretime başladı

Şırnak'ta dün gece bir grubun tahrip ettiği SODES'e ait gemi maketi atölyesi bugün görevlilerce temizlenerek, eğitime başladı.

Ali Gaffar Okkan Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan bir grubun Şırnak Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren, Sosyal Destek Programı'na (SODES) ait gemi maketi atölyesi dün taşlı ve molotofkokteyli saldırıya uğramasının ardından bugün görevliler ve kursiyerler atölyeyi temizledi. Ve camları yeniledi. Ahşap ve yapıştırıcı malzemelerin bulunduğu atölyeye atılan molotofkokteylleri şans eseri yangına yol açmamıştı. Temizlik çalışmalarının ardından kursiyerlere yönelik eğitim başladı.

Ankara’dan gelerek Şırnaklı gençlere eğitim veren Sedat Gedikli, "35 yıllık gemi modelciliği hocasıyım. Böyle bir proje olduğunu bana telefonla ilettiler. Sayın Valimizin eşinin sponsorluğunda SODES projesi kapsamında Nuh’un gemisinin maketini yapıyoruz. Şuanda 20 kişiye bu kursu veriyoruz. Önemli olan buradaki gençlere bilgi ve beceri kazandırmak. Aynı zamanda para kazanmalarını sağlamak. Bu üretimle ailelerine de bir katkı sağlayacaklar. Amacımız bugün erkenden bu eğitime başlamaktı. Fakat dün gece buranın camları kırılmış ve içerisi çalışılamaz ortama gelmişti. Yakıp yıkmayla bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Onlarda buraya gelsinler ve burada çalışsınlar. Bunu valilik ve SODES sağlıyor. Ben Ankara’dan gelip burada çalışıyorum. Onlarda gelsinler. Bence bir sıkıntı yok. Bakın burada insanlar ortaya bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. Bunu boşa çıkarmasınlar. Tek ricamız bu." dedi. 

Yorumlar (0)
5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102