banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Saldırının İzlerini Sildi Üretime Başladı

SODES'e ait gemi maketi atölyesi bugün görevlilerce temizlenerek, eğitime başladı.

GÜNCEL 28.01.2014, 01:00
2717
Saldırının İzlerini Sildi Üretime Başladı

SODES atölyesi saldırının izlerini sildi üretime başladı

Şırnak'ta dün gece bir grubun tahrip ettiği SODES'e ait gemi maketi atölyesi bugün görevlilerce temizlenerek, eğitime başladı.

Ali Gaffar Okkan Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan bir grubun Şırnak Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren, Sosyal Destek Programı'na (SODES) ait gemi maketi atölyesi dün taşlı ve molotofkokteyli saldırıya uğramasının ardından bugün görevliler ve kursiyerler atölyeyi temizledi. Ve camları yeniledi. Ahşap ve yapıştırıcı malzemelerin bulunduğu atölyeye atılan molotofkokteylleri şans eseri yangına yol açmamıştı. Temizlik çalışmalarının ardından kursiyerlere yönelik eğitim başladı.

Ankara’dan gelerek Şırnaklı gençlere eğitim veren Sedat Gedikli, "35 yıllık gemi modelciliği hocasıyım. Böyle bir proje olduğunu bana telefonla ilettiler. Sayın Valimizin eşinin sponsorluğunda SODES projesi kapsamında Nuh’un gemisinin maketini yapıyoruz. Şuanda 20 kişiye bu kursu veriyoruz. Önemli olan buradaki gençlere bilgi ve beceri kazandırmak. Aynı zamanda para kazanmalarını sağlamak. Bu üretimle ailelerine de bir katkı sağlayacaklar. Amacımız bugün erkenden bu eğitime başlamaktı. Fakat dün gece buranın camları kırılmış ve içerisi çalışılamaz ortama gelmişti. Yakıp yıkmayla bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Onlarda buraya gelsinler ve burada çalışsınlar. Bunu valilik ve SODES sağlıyor. Ben Ankara’dan gelip burada çalışıyorum. Onlarda gelsinler. Bence bir sıkıntı yok. Bakın burada insanlar ortaya bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. Bunu boşa çıkarmasınlar. Tek ricamız bu." dedi. 

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Karikatürü Tümü