banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü'ne Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi verildi.

GÜNCEL 19.05.2014, 01:00
Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi

KTÜ Yetki Belgesi Aldı

 T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü'ne Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi verildi.

Doğu Karadeniz Bölgesinde bu alanda yetki belgesi alan ilk kurum olma özelliğini taşıyan KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu, Gemi İnşa sektörünün ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. 2017 yılı ortasına kadar geçerli olacak olan yetki belgesi ile birlikte, Abdullah Kanca MYO, Gemilerin Teknik Yönetmeliği kapsamında sac kalınlık ölçümü konusunda yetkilendirilmiştir. Bu sertifika ile birlikte KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO, Okul Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı önderliğinde, Gemi İnşaatı Programı Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Orhan Nazım Aksu, Öğr. Gör. Mustafa Kemal Sezer ve Öğr. Gör. Ali Kangal tarafından her türlü gemi ve su araçlarının saç kalınlık ölçümü yapılabilecek. Gemi İnşaatı Programına 2014/2015 Eğitim Öğretim yılında 40 öğrenci alacak olan KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO, Gemi sektöründe edinilen tecrübeyle gemi projeleri, mühendislik hesapları ve danışmanlık hizmetlerinin yanında, gemi ve su araçlarının sac kalınlık ölçümü alanında da hizmet vermeye başladı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?