Rus zenginlerin korsan avı keyfi!

Rus yatçı Vladimir Mironov, "Onlar korsanlardan da beter. Korsanlar en azından rehin aldıkları kişilere karşı dürüst davranıyorlar" dedi.

Rus zenginlerin korsan avı keyfi!

Rus zenginlerin korsan avı keyfi! 

Rusya'da okyanusa açılan lüks gemi şirketleri heyecan arayan zengin müşterilere Somali kıyılarında korsan avı fırsatı sunuyor. 
 
  
MOSKOVA - Zengin müşteriler günde 6 bin dolar ödeyerek, dünyanın en tehlikeli sularında dev tankerleri ve yolcu gemilerini rehin alan Somalili korsanların saldırısına uğramayı bekliyor.

Avusturya'nın ekonomi gazetesi Wirtschaftsblatt'ın haberine göre, korsanların saldırısına uğradıkları zaman da, Rus zenginler gemideki el bombaları, makineli tüfekler, roket atarlarla karşılık veriyor.

Ekstradan günlük 8 dolar ödeyen müşterilere Kalaşnikof ve 12 dolara da 100 mermi veriliyor. Gemide, eski özel tim askerlerinden oluşan bir ekipte bulunuyor.

Özel gemiler Somali'deki Cibuti'den Kenya'daki Mombasa'ya seyahat ediyor. Gemiler özellikle korsanların dikkatini çekmek için kıyıya yakın olarak ve sadece 5 deniz mili hızla seyahat ediyor.

Rus yatçı Vladimir Mironov, "Onlar korsanlardan da beter. Korsanlar en azından rehin aldıkları kişilere karşı dürüst davranıyorlar, bu insanlar ise sadece cinayet işlemek için para ödüyorlar" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
m. Aktug
m. Aktug - 10 yıl Önce

Bu haber bir çok kişinin hoşuna gidebilir ama yapılan vahşet. Olayların iki yönlü olduğunu hep düşünmek lazım. Haberden sonra içimden korsan olmak geldi.

Kelle Avcısı
Kelle Avcısı - 10 yıl Önce

Param olsa bastırırdım parayı. tarardım nekadar zenci varsa. Benim de içimden korsan avcısı olmak geldi. Dedeleri daha dün kazanda adam kaynatıyolardı bugün kalkmışlar beyaz adamın yolunu kesiyolar. Bu gemiler, bu ticaret 3-5 tane yamyam gasp etsin diye oluşturulmadı.

T.HAYDAR AYDOGDU
T.HAYDAR AYDOGDU - 10 yıl Önce

DISARIDAN BAKILDIGINDA IKI BALDIRICIPLAK GIBI GOZUKEN BU OLAY

TEMELDE BABALARIN DUNYA KAZANINI KEPCELERİYLE KARISTIRMAK AMACI

NI GUDUYOR.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176