banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Rus Gemisi 'Alaed' Tekrar Yola Koyuluyor

Suriye Yolundan Çevrilen Rus Gemisi Tekrar Yola Koyuluyor . Yolda durdurulan Rus gemisi bu sefer Rus bayrağı takarak Suriye’ye gidecek...

GÜNCEL 24.06.2012, 10:16
Rus Gemisi 'Alaed' Tekrar Yola Koyuluyor

Suriye Yolundan Çevrilen Rus Gemisi Tekrar Yola Koyuluyor

Yolda durdurulan Rus gemisi bu sefer Rus bayrağı takarak Suriye’ye gidecek...

İskoçya açıklarında 18 Haziran’da durdurulan ve Standard Club adlı sigorta şirketinin İngiltere’nin talebiyle sigortayı iptal etmesi nedeniyle yola devam etmesine izin verilmeyen Alaed adlı Rus gemisi Rusya’ya geri döndü.

Suriye yönetiminin Sovyetler döneminde Moskova’dan satın aldığı ve son dönemde Rusya’ya gönderilerek modernize edilen MI-25 savaş helikopterleri taşıyan geminin yanaştığı Kolskiy Boğazı Limanı yetkilileri tarafından İnterfaks ajansına verilen bilgiye göre, gemi Murmansk limanında daha önceki Curacao bayrağı değiştirip Rus bayrağını taktıktan sonra tekrar Suriye’ye gitmek için yola çıkacak.

Geminin durdurulması sırasında İngiltere, Suriye rejimine silah gönderilmesi ve Avrupa Birliği tarafından konulan ambargoya uyulmamasından şüphelenirken, Rusya Dışişleri Bakanlığı ise suçlamaları reddederek, Rusya’nın Suriye’ye askeri helikopter taşımadığı, Alaed adlı gemide bulunan askeri helikopterin Suriye’ye birkaç yıl önce gönderildiği ve Rusya’da tamirinin gerçekleştirdiğini belirtmişti.

Yorumlar (0)
-5
açık
banner102