banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Royal Princess gemisi 3,5 Saat Black-Out Oldu

Geçtiğimiz Cuma günü İstanbul'dan hareket edip Mikonos'a giden lüks kruvaziyer gemi Royal Princess'ta 3,5 saat bütün sistemler çöktü...

GÜNCEL 23.09.2013, 11:23
Royal Princess gemisi 3,5 Saat Black-Out Oldu

Royal Princess gemisi 3,5 Saat Black-Out Oldu

Geçtiğimiz Cuma günü İstanbul'dan hareket edip Mikonos'a giden lüks kruvaziyer gemi Royal Princess'ta 3,5 saat bütün sistemler çöktü...

Geminin sistemlerindeki arızaya neyin sebep olduğu bilinmiyor. SeaNews Turkey'de yer alan habere göre bu konuda araştırma başlatıldı ancak henüz sorunun nedeni öğrenilemedi.

Princess şirketinin en yeni gemisi olan 329 metre uzunluğundaki Royal Princess, geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete girmiş ve ilk seferini İstanbul'a yapmıştı.

Gemide bu arızadan ayrı olarak sıhhi tesisatla ilgili sorunlar ve şikayetler olduğu da bildiriliyor. 

Gemideki arızanın Cumartesi günü Mikonos hareketinden sonra Pazar günü (Dün) öğlen saatlerinde meydana geldiği meydana geldiği ve geminin 3,5 saat boyunca Akdenizde hareketsiz kaldığı bildiriliyor.

Kesinti süresince geminin emercensi jeneratörleri devreye girerek tuvaletler gibi temel ihtiyaçlar için enerji üretti ve bu arada da arıza giderilerek sistemlerin geri dönmesi sağlandı.

Gemideki yolculardan birisi ise Facebook sayfasına yazdığı mesajda; 'Gemide geçirdiğimiz 8 gün içerisinde pek çok başka sorunlarımız da vardı, shıhhi tesisat, elektrik sorunları, klima gibi. Ayrıca dün gece Mikonos'tan 4 saat gecikmeli kalktık çünkü demiri vira edemediler' şeklinde ifade kullandı. 

Geminin armatörü Princess Cruises ise açıklamasında arızadan ötürü özür diledi ve kendileri için yolcuların emniyetinin birinci öncelik olduğunu belirtti. 

 

 

Yorumlar (2)
okul gemisi olan okullar 6 yıl önce
Türkiyede okul gemisi olan okulları da gördük, hatta amerikan okul gemisini de gördüm sabah akşam çocuklara raspa yaptırıyorlar. denizcilik ne halde kimler sayesinde. radar mevkisini, gyro error hesabını, sia yı bilmeyen zabit var. staj yapmış ama stajda raspa yaptırmışlar birde kaptana kahve servisi. sonra almış ehliyeti gelmiş gemiye o zabit vardiyadayken git kamarada rahat uyu uyuyabilirsen ... okulculuk ve bencillik ve sadistlik bitmeden profesyonelliğe asla ulaşılamayacak okul gemisi bolca sadistliğin okulculuğun ve bencilliğin olduğu üst dönemlerin kendini tatmin ettiği bir içi boş yapı... mca ehliyeti sınavları nasıl oluyor ingilizler nasıl ehliyet veriyor bakın onların okul gemilerinde neler öğretiliyor okulda nasıl eğitim veriliyor ondan sonra ancak o zaman profesyonel olabiliriz ... stajere raspa yaptıran veya kahve getirten bir ingiliz kaptan görürseniz yada duyarsanız yada radar mevkiisini bilmeyen gyro error hesabı bilmeyen bir ingiliz zabit görür yada duyarsanız bana haber verin ... umarım denizciliğin gelişmesi için stajerlere bilimsel şeyler öğretiriz. kahve raspa yapmayı değil ... çok değerli kaptanım rahmetli vedat cum'a bize aktardıklarından ötürü her zaman müteşekkir oldum. umarım her stajer vedat cum,vitas barteasunas, cem piri gibi kaptanlarla çalışır ...
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Ee işte ne kadar modern olursan ol sonunda gemiyi insan işletecek.Ben bu arızanın insan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.Bu nedenle ticaret gemilerinde çalışacak personelin çok iyi eğitim görmesi gerekiyor. Bir de öğretmensiz, eğitim araç ve gereçleri tam olmayan, okul gemileri olmayan sivil denizcilik okullarımızın halini gördükçe Allah yardımcımız olsun diyorum.
www.refika kdogan.com
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?