banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Roda Limancılık, Gemlik’te Okul Yaptırıyor

Eğitime yüzde 100 Destek Projesi kapsamında hayırseverlerin Bursa’ya kazandırdıkları eğitim yatırımlarına bir yenisi ekleniyor.

GÜNCEL 09.06.2012, 01:07
Roda Limancılık, Gemlik’te Okul Yaptırıyor

Hayırsever kuruluş Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri tarafından 24 derslikli olarak anahtar teslimi yapılacak imam hatip ortaokulunun protokol imza töreni Heykel Valilik Binası’nda imzalandı.

Törene Vali Şahabettin Harput’un yanı sıra hayırsever kuruluş Roda A.Ş. Başkan Vekili Abidin Altıntaş ve Burhan Evcil, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Gemlik Başkan Vekili Refik Yılmaz ve Gemlik Kaymakam Vekili Adnan Kayık da katıldı.

Protokol töreninde Roda A.Ş. yetkililerine teşekkür eden Vali Harput, kültürümüzde, "Verdiğin senindir." düsturunun hakim olduğunu, diğer hayırseverler gibi Roda A.Ş. yetkililerinin de ölümsüzler kervanına katıldıklarını belirtti.

"Bursa'ya Daha Önce de Okul Yaptırdık"

Abidin Altıntaş ise şirket olarak Bursa Beton A.Ş.’nin bir alt kuruluşu olduklarını, Bursa’ya daha önce de okul yaptırdıklarını, yaptıracakları okuldan dolayı da büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz da Gemlik’e son üç ayda hayırseverler tarafından yapılacak üçüncü okul protokolünü imzaladıklarını belirterek hayırsever kuruluş Roda A.Ş. yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra hayırsever kuruluş Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş. tarafından Gemlik’e kazandırılacak olan 24 derslikli imam hatip ortaokulunun protokolü imzalandı.

Yaklaşık 9 bin metrekare arsa üzerine 24 derslikli olarak anahtar teslimi yapılacak olan okula Roda İmam Hatip Ortaokulu ismi verilecek. Okulun 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete verilmesi planlanıyor.

Yorumlar (2)
Taner 9 yıl önce
Gemlik İlçesinin tek eksiği tamamlanmış olacak. Bu eksiği görüp, derhal açığı kapatmak üzere müdehale eden Liman İşletmecisi kurumu takdir etmemek mümkün mü?
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 9 yıl önce
Say5n Editör daha önce gönderdiğim yorumumu yayınlamadınız. Şöyle demiştim: Dağ taş imam hatip okulu doldu. Hep din eğitim yapar ve teknoloji ve fen eğitimine önem vermezsek esaretten kurtulamayız. Camiler ve Kur'an kursları din eğitimi için yeterlidir. Deniz meslek liselerinin araç, gereç ve labaratuvarlarında çok eksikler var. Yabancı limanlarda yapılan kontrollerde başarılı olmak için iyi kaliteli denizciler yetiştirmek zorundayız.Allah Kur'an'da aklınızı kullanmayacak mısınız diyor. www.refikakdogan.com

13°
açık
banner102