banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

"Rhone" Kurtarıldı ama yükü limbo edilecek

Cebelitarık Boğazı'nda karaya oturan "Rhone" adlı Türk bandıralı gemideki sorunun giderildiği, ancak güvenlik nedeniyle taşıdığı kimyasal madde içeren yük limbo edilecek.

GÜNCEL 23.09.2009, 01:59
2225

"Rhone" Kurtarıldı ama yükü limbo edilecek

İspanya ile Fas arasındaki Cebelitarık Boğazı'nda karaya oturan "Rhone" adlı Türk bandıralı gemideki sorunun giderildiği, ancak güvenlik nedeniyle taşıdığı kimyasal madde içeren yükün başka gemiye aktarılacağı açıklandı.

Fas topraklarında olduğu halde İspanya'ya bağlı olan Ceuta kenti limanının girişinde 15 Eylülde karaya oturan Türk gemisinin tamamen onarıldığını açıklayan İspanyol yetkililer, güvenlik nedeniyle, ancak geminin yükünün boşaltması halinde yeniden denize açılmasına izin verileceğini belirttiler.

Bir Türk armatör firmasına ait olan ve içinde 15 kişilik Türk mürettebatı bulunan "Rhone" adlı gemi, 3 bin 200 ton sodyum sülfat içeren kimyasal madde taşıyor.

Yorumlar (12)
Erol Kahveci 11 yıl önce
Ben Londra metropolitan universitesinde denizcilik calisma yasami profesoruyum - rica etsem Rhone gemisi murettebati ve yakinlari benimle iletisim kurabilirler mi?e.kahveci@londonmet.ac.uk
12 yıl önce
karaya oturmadık.haberde yazanlar dogru olmakla beraber.yükün limbo edileceginin kesin olmadı geminin kendi klasının gemiye gelmesiyle netleşecektir.ve bu haberde eksik olan personel maaşlarını ödenmedigi yazmıyo.diger sitelerde var.ama tüm personelin deegil karışıklık var.mesale benim 2 aylık maaşım vardı.eylül 15 de.şuanda 3 maaş olmuştur.slmlar
12 yıl önce
kilise kızılhaç ve buraya gelen Türk gemileri bizler yardım ediyor.
hüseyin kpt 12 yıl önce
Bugün itibari ile (03.11.2009) Türkloydu Ceuta liman başkanı ve Ceuta PSC officeri toplantı yaptı. Artık şunu kesin olarak biliyoruz. Gemi yükü limbo yapılacak. Armator firma kendini fesh etmişti. Geminin yeni sahibi maaşlarımız öderse biz gemi personeli bu limandan evimize dönebileceğiz.Allah hepimize selamet versin.
islam gümüş 12 yıl önce
Evet benim babam da o gemideydi ve salı günü saat gece yarısı 12.00 da türkiyeye geldi şükür
hüseyin kpt 12 yıl önce
emekli başçavuş kaptan ahmet topuz, baş makinist cemal gökpunar, stajyer murat marangoz, aşçı osman gümüş kendi imkanlarıyla gemiden ayrıldılar. dönüş için parası olmayan 10 personel halen gemidedir. şuan gemide 10 personel bulunmaktadır. emekli başçavuş kaptan ahmet topuz daha önce kalp ameliyatı (bypass) geçirdiğini gitmesi gerktiğini söyledi.

gemide kalan 10 personel halen limana gelen Türk gemilerinden kızılhaçdan ve beyaz haçdan(kiliseden) alınan yardımlarla ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Fatma Betül ARSLAN 12 yıl önce
Tam 9 aydır babamı görmüyorum babası evine dönen o çocuğun yerinde olmak isterdim.Babamın işden gelipte onu kapıda karşılayıp sarılmayı çooooooooooooook özledim.Babamın bana sarılmasını,öpmesini kızım demesini ve BABA demeyi çok özledim.Gelmesini dört gözle bekliyorum .Şu an tarih 20/11/09 saat 19:30HUSEYIN Arslan 12 yıl önce
Güzel yavrum bende seni çok özledim. Burnumda tütüyorsun. Seni çok seviyor ve özlüyorum. Baban ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü