"Rhone" Gemisi Mürettebatı Yurda Döndü

Septe limanında yaklaşık 4 aydır bekletilen kimyasal madde yüklü Türk gemisindeki Türk mürettebattan bir kişi hariç hepsi Türkiye'ye döndü.

Ceuta limanında bekletilen Türk gemisinin mürettebatı döndü
 
 
Ceuta (Septe) kentinin limanında yaklaşık 4 aydır bekletilen kimyasal madde yüklü Türk gemisindeki Türk mürettebattan 2. Mühendis hariç hepsi Türkiye'ye döndü.

Fas topraklarında olup İspanya'ya bağlı olan Ceuta (Septe) kentinin limanında yaklaşık 4 aydır bekletilen kimyasal madde yüklü Türk gemisindeki Türk mürettebattan bir kişi hariç hepsi Türkiye'ye döndü.

Rusya'nın Vyborg limanından hareket eden, 3 bin 200 ton sodyum sülfat taşıyan "Rhone" adlı gemi, teknik arıza sebebiyle 15 Eylül'de Ceuta limanına sığınmıştı. Teknik arıza giderilmesine rağmen, ikisi yakıt borcundan ve biri personel maaşlarının ödenmemesinden dolayı hakkında 3 tutuklama kararı bulunan gemi Septe limanında alıkonuldu.

İlk başta 14 kişi olan gemideki Türk mürettebattan bazıları kendi imkanlarını kullanarak farklı dönemlerde Türkiye'ye dönerken, kalan 8 kişiden 7'si de Uluslararası Ulaştırma Federasyonu'nun (ITF) yardımlarıyla bugün Türkiye'ye hareket etti.

Alınan bilgilerde, kimyasal madde yüklü geminin güvenliğinin sağlanması için 1 kişi bırakılırken, uluslararası denizcilik kurallarına göre en az 4 kişinin bulunması gerektiği için Türkiye'den 3 kişinin gönderilmesinin öngörüldüğü belirtildi. 
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176