banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Ragıp Paşa Dalyanı’nın Dip Kalıntıları Temizleniyor

İzmir BB, 10 kilometrelik bir set oluşturarak iç ve dış körfez arasındaki doğal akıntıyı önleyen Ragıp Paşa Dalyanı’nın dipteki mevcut duvarını yıkmaya başladı.

GÜNCEL 27.06.2011, 10:27
Ragıp Paşa Dalyanı’nın Dip Kalıntıları Temizleniyor

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, amaçlarının Körfez’de doğal akıntıyı sağlamak olduğunu söyledi.

Su sirkülasyonunu sağlayarak Körfez’in daha hızlı bir şekilde kendisini yenilemesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Körfez’e akan 4 derenin denize döküldüğü noktalarda biriken çamuru temizledi. DLH (Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü) ile yapılan protokolle,  Bostanlı Deresi ile Mavişehir Deresi’nin denize bağlantı noktalarında 9 ay boyunca sürdürülen temizlik çalışmalarında 380 bin ton çamur çıkarıldı.

Haberin devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.lojiturk.com.tr/haber/208-izmir-korfezi-nefes-alacak

Yorumlar (2)
muhittin saatcı 8 yıl önce
dalyan duvarlarının yıkıldıktan sonra dip temizliginin yapılması mürekkep balıklarının kefal levrek lidaki ve dil balıklarının yumurta yataklarının bozulması ve azalan bu türlerin yokolmasına büyük bir darbe vurulması demektir. bu çalıimanın biram önce durdurulması gerekmektedir.
muhittin saatcı 8 yıl önce
Şuan da çalısması yapılan dalyan duvarlarının yıkıldıktan sonra dip temizliğinin yapılması körfeze hayat değil mürekkep balığı,kefal,levrek,lidaki(Çipura) ve dil balığı olmak üzere bu canlıların yumurta yataklarının bozularak neslinin yok olmasına büyük bir darbe vurulmaktadır. Acilen bu uygulamadan vazgeçilmesi gerekmektedir.
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?