banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

"Petrol kuyusu hesabı yapmayın"

Arap Baharı turunu tamamlayıp Türkiye'ye dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Fransa'ya yüklendi.

GÜNCEL 17.09.2011, 21:13
2001

Arap Baharı turunu tamamlayıp Türkiye'ye dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Fransa'ya yüklendi.
 
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron'un Libya ziyaretini hedef alan Erdoğan, iki lidere "Bu rol kapma çabası nedir?" diye sordu.
 
İstanbul'da "Batıya Doğru Akan Nehir" belgeselinin tanıtımında konuşan Erdoğan, Mısır, Tunus ve Libya'ya kapsayan ziyaretlerinin ayrıntılarını aktartı.
 
BATI'YA SESLENDİ:AYIPTIR!
 
Özellikle Arap Baharı turunun son durağı olan Libya'daki temaslarına değinen Erdoğan, Libya'da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi:
 
"Biz daha öncede Batı, Libya'nın petrol kuyuları üzerinde hesap yapmasın dedik. Şuan da Batı basınını okursanız ne diyorlar: 'Libya'nın petrollerinin yüzde 35'i şu şu şu ülkelerindir'. Ayıptır! Her zaman ki gibi yaptırım tarzınızı devam ettirirseniz, bu kez durum farklı ve alışılmışın dışında olacaktır. "
 
YANMIŞ TANKLARI GÖRDÜK
 
Libya gezisi sırasında ziyaret ettiği Misrata kentindeki görüntüleri de anlatan Erdoğan, tabloyu şu cümleyle özetledi:
 
"Misrata'da yanmış tankları, topları gördük."
 
Türkiye'nin çatışmaların en yoğun olduğu dönemde gemilerle yaralıları kurtardığını da hatırlatan Erdoğan, yine Fransa'ya yüklendi:
 
"Dün Libya'da 4 meydanda mitingi yaptık. Şehitler Meydanı'nda halkla bir araya geldik. Misrata'da yanmış tankları, topları gördük. Biz Ankara gemisini 16 tane F-16 uçağımızın eşliğinde oraya götürdük, 450 yaralıyı taşıdık. Duydum ki şimdi Fransa 35 yaralıyı taşıyormuş."
 
TAHRİR CIVIL CIVILDI
 
Mısır ziyareti sırasında gençlerle yaptığı görüşmelere de değinen Erdoğan, "Ben her şeye rağmen Tahrir'deki gençlere inanıyorum" sözleriyle yeni Mısır'a destek verdi.

Yorumlar (2)
hüsamettin canbilen 11 yıl önce
Libyada eski ingiliz SAS komandolarının lejyoner olarak milis kuvvetleri ile çatıştıklarını,Tunusta İtalyan askerlerinin milis kıyafeti ile çatıştığını artık sağır sultan bile duydu.Fransanın alel acele bombalamaya girişmesi finansal krizin doruk noktasına çıktığını ve Kuzey afrika ülkelerinin doğal kaynaklarına ve paralarına bir an önce el koyma yarışına girmeleri anlaşılır bir durumdur. Çünki evde yangın çıktı.Muhalifler Mısır,Libya ve Tunusta yönetimi ele geçirdiler ama hala eski diktatörlerin Fransa,İtalya ve,İngilteredeki hesplarında dondurulan paralara ulaşılamıyor. Niye????????????Çünki bankada para yok veya vermek istemiyorlar.Paranın üstüne oturdular ve yeni yönetim istedikleri payı vermez ise eldeki paradan da olmıyalım diyorlar. Yani her zaman bana muhtaç olsunlar poitikası. Biz ise bu oyunları bozmak için kıt kınaat ekonomik yardımlara devam etmeliyiz. Ancak bazılarımızın dediği gibi Türkiyde pekçok fakir varken niye libya veya Somali ? Dünya devleti veya bölgesel güç olmayı planlıyorsanız bazı fedakarlıklar yapmanız gerekir.Yapılanlar YOL SU ELEKTRİK olarak bize döneceği düşünülür. O ülkelerden olmasa bile diğer bölgesel gücler sizinle anlaşmaya mecbur kalırlar.İnsanlıktan naibini almamış salyalı köpekler oyunlarına devam edecekler ve aptal müslüman halklarıda buna seyirci kalacaklar. Ancak görünen o ki Arap ve Kuzey afrikada Sn Erdoğan'a büyük bir sempati ve sevgi var. Bu inkar edilemez bir gerçek.
11 yıl önce
Gavur gavurluğunu yapacak
26
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü