banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Pervanelerinin Tamirine Başlandı

ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait "USS Taylor" savaş gemisi, liman girişinde pervanelerinde oluşan hasarın giderilmesiyle kentten ayrılacak.

GÜNCEL 20.02.2014, 01:00
2113
Pervanelerinin Tamirine Başlandı

"USS Taylor" Savaş Gemisi

Karadeniz'de seyir halinde olan ve yakıt ikmali için Samsun Limanı'na demir atan ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait "USS Taylor" savaş gemisi, liman girişinde pervanelerinde oluşan hasarın giderilmesiyle kentten ayrılacak.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, USS Taylor'un normal programı kapsamında 12 Şubat Çarşamba günü Samsun Limanı'na geldiğini bildirdi. Geminin yakıt ikmali yapıldıktan sonra limandan ayrılmasının planlandığını vurgulayan Aksoy, şöyle devam etti: "12 Şubat'ta lojistik ve yakıt ikmali yapmak için limanımıza gelen ve aynı gün limanımızdan ayrılmayı planlayan ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait 155 mürettebatlı USS Taylor isimli askeri gemi, limanımıza giriş yaptığı sırada liman ağzında karina kısmını, denizde 'topuk' tabir edilen kısma sürterek pervanelerine zarar verdiğinden Samsunport Sanayi Rıhtımı'na çekilmiştir. Gemi bakım ve onarımı çalışmaları için bugüne kadar gemiye 39 ABD uyruklu şahıs gelerek çalışmalara başlamıştır."

Vali Aksoy, geminin tamiri için gerekli tüm malzemelerin yurt dışından uçakla getirilerek gemiye intikalinin sağlandığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Gemiye onarım için gelen şahıslar, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığının personelinin refakatinde geminin altına dalış yapmak suretiyle bakım ve onarım çalışmalarına başlamışlardır. ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait USS Taylor isimli askeri geminin, 24 Şubat Pazartesi günü tamiratının tamamlanarak limanımızdan ayrılması öngörülmektedir."

Yorumlar (0)
28
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü