banner191

banner148

banner179

banner176

PASHA Gemisinden Haber Var, Gemi Serbest

Bu sabah gemi donatanının verdiği bilgiye göre Poti Başkonsolosu Engin Arıkan'ın çabaları sonucu Pasha Gemisi serbest kalmış

GÜNCEL 04.08.2013, 14:46
PASHA Gemisinden Haber Var, Gemi Serbest

PASHA Gemisinden Haber Var

Merkür şirketine ait Pasha isimli gemi, Abhazya'dan yakıt alıp Soçi açıklarında seyrederken Gürcü askeri gemisi tarafından tutuklanmıştı.

Bu sabah gemi donatanı Mustafa Kemal Camlı'nın verdiği bilgiye göre Poti Başkonsolosu Engin Arıkan'ın çabaları sonucu Pasha Gemisi serbest kalmış ve şu anda Türkiye'ye doğru yola çıkmış.

Ancak M.Kemal Camlının söylediğine göre Gürcülerin istediği ceza ödenmiş ki bu yaklaşık 90 bin TL(60 bin Lari) tutarında.Para ödenmesine rağmen kolayca limandan çıkmak mümkün olmuyormuş. İki Şamandıranın arasından geçerken bile kanaldan geçtiniz diye ücret talep edilebiliyormuş.

Gemi donatanı bunları Lahey'e taşıyacağız evet ama dedi daha Gürcistan'a yaptırım uygulayabilen çıkmadı. Kazanan da olmadı.

Denizhaber.com'a duyarlılığından dolayı teşekkür eden armatör sizin haberleriniz sayesinde bize daha kibar davrandılar sahipsiz olmadığımızı anladılar dedi.

Yorumlar (1)
ÖZEN SANBAY 6 yıl önce
DESENİZE SOYGUN DEVAM EDİYOR
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?