banner191

banner148

banner179

banner176

"Pasha" adlı yük gemisinin çıkarılma işlemleri başladı

Marmara Denizi'nde, 14 Eylül 2013'te su alarak yan yatan ve götürüldüğü Erdek ilçesindeki Narlı İskelesi'nde batan "Pasha" adlı yük gemisinin çıkarılma işlemleri başlad

GÜNCEL 05.07.2015, 14:35

Marmara Denizi'nde yan yatan yük gemisi

Marmara Denizi'nde, 14 Eylül 2013'te su alarak yan yatan ve götürüldüğü Erdek ilçesindeki Narlı İskelesi'nde batan "Pasha" adlı yük gemisinin çıkarılma işlemleri başladı.

Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geminin Marmara Adası açıklarında yük kayması sonucu yan yatıktan sonra çekildiği iskelede battığını hatırlattı. Yük gemisinin çıkarılma işlemlerinin başladığını ve kendisinin de Bandırma Gümrük Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlarla çalışmaları yerinde incelediğini dile getiren Yıldırım, "Çıkarma işlemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gözetiminde yapılıyor. Çalışmalar muhtemelen 10 Ağustos'ta sona erecek" dedi.

"Pasha" adlı yük gemisi 14 Eylül 2013'te İzmir Limanından aldığı MDF yükünü Lübnan ve Mısır'a götürmek için yol çıkmış ancak Marmara Adası'nın 3 mil açığında yük kayması sonucu yan yatmıştı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından Erdek Narlı İskelesine çekilen Tanzanya bandıralı 63 metre uzunluğundaki gemi, bağlı bulunduğu iskelede batmıştı.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?