banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Paksoy: Yeni İskele Yapacağız

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, şiddetli lodos nedeniyle batan Karaköy Vapur İskelesi'nin yerine yüzen yeni bir duba konulacağını söyledi.

GÜNCEL 22.11.2008, 02:30
Paksoy: Yeni İskele Yapacağız

Paksoy: Yeni İskele Yapacağız

Dün akşam fırtınada batan iskelenin yerine, yüzen yeni bir duba konulması için çalışılıyor.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) Genel Müdürü Ahmet Paksoy, şiddetli lodos nedeniyle batan Karaköy Vapur İskelesi'nin yerine yüzen yeni bir duba konulacağını söyledi.

Karaköy'deki, Kadıköy ve Üsküdar seferlerinin yapıldığı yüzer iskelenin batmasına ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Paksoy, İstanbul'un yaklaşık bir gündür ciddi lodosun etkisinde bulunduğunu hatırlattı.

İDO seferlerinin de bu lodostan ciddi manada etkilendiğini kaydeden Genel Müdür Paksoy, saat 20.30 sıralarında, yüzen bir cisim olan Karaköy dubasının ön tarafında hafif meyil oluştuğunu belirtti.

BÜTÜN SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Bu haberi alır almaz, ilgili ekiplerin derhal olay yerine intikal ettiğini vurgulayan Paksoy, ''O an itibariyle Karaköy İskelemizde yolcu hareketi durduruldu. Her türlü yolcu güvenliği için seferler iptal edildi'' dedi.

Olayın, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne, valiliğe, itfaiyeye, Gemi Kurtarma'ya, deniz hizmetlerine, çevre koruma dahil olmak üzere ilgili tüm birimlere bildirildiğini anlatan Paksoy, saat 20.30 itibariyle de olaya müdahale edildiğini kaydetti.

Paksoy, öndeki tanklardan su tahliyesine başlandığını, fakat su tahliyesi işlemine, 4 saat süren bir mücadele sonucunda, çalışan ekiplerin güvenliği düşünülerek son verildiğini ifade etti.

Hiçbir yaralanma veya can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili kriz masasının çalışmaya devam ettiğine işaret eden Paksoy, Şehir Hatları'nın devralınmasının ardından, batan bu dubanın su altı bölümlerinin her türlü bakımlarının yapıldığını bildirdi.

YÜZEN DUBA KONULUP SEFERLER YAPILACAK

Paksoy, şöyle konuştu: ''Bütün iskelelerimizde, gemilerimizde olduğu gibi, her türlü bakım ve onarım teknik manada gerçekleştirilmişti. Tabii bu çok yüksek lodostan dolayı meydana gelen olayla ilgili bir çalışma yaptıktan sonra detaylı bilgi vereceğiz.

Karaköy önemli bir iskelemiz. En azından seferleri aksatmamak adına yüzen yeni bir duba yapıp, buraya koymak için bütün ekibimiz seferber olmuş durumda. Yüzen duba konulup seferler yapılacak.''

Yorumlar (1)
Burak Yıldırım 11 yıl önce
Bu iskelenin su aldığı günlerdir belliydi.

Lodos bahane..

Eskiden sahille aynı hizada olan iskele son günlerde

sahilden en az 1 metre daha aşağıya inmişti.

Yolcular vapura Zıplayarak biniyorlardı..

Hiç mi işten anlayan yoktu ? İhmal mi ?

Yoksa ...?

Sayın Ulastırma ve Milli Eğitim Bakanları tarafından

3 ay Önce büyük törenle açılan Yeni Radarlar/Cihazlar da mı

battı. Kim Bunların sorumlusu ?27°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?