banner191

banner148

banner179

banner176

Oturan gemiye limbo yapılıyor

Çanakkale Boğazı'nda karaya oturan Yunan Bayraklı "Anangel Dynasty" gemisindeki demir cevheri KEGKİ tarafından kiralanan 17 bin tonluk HAKKI DEVAL gemisine aktarılıyor

GÜNCEL 22.01.2006, 02:38
Oturan gemiye limbo yapılıyor

13 Ocak tarihinde Çanakkale Boğazı Nara Burnu Feneri önlerinde karaya oturan Yunanistan bandıralı, ''Anangel Dynasty'' adlı yük gemisini kurtarmak için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Kıyı Emniyeti ve Gemi kurtarma İşletmelerine ait beş römorkörün katıldığı kurtarma operasyonunda başarı sağlanamayınca, KEGKİ tarafından gemide bulunan 164 bin 993 ton demir cevheri yükünün, belirli bölümünün başka bir gemiye aktarılması çalışmalarına başlandı.

KEGKi tarafından kiralanan DEVAL Denizciliğe ait 17 bin tonluk "HAKKI DEVAL" gemisi limbo operasyonu için bölgeye intikal etti. Yetkililerden alınan bilgiye göre limbo işleminde bir gemi yetersiz kaldığı zaman, DEVAL Denizciliğe ait 15 bin tonluk "LEYLA DEVAL" gemisinin de bölgeye gönderileceği öğrenildi.

Brezilya'nın Tubarao Limanı'ndan Romanya'nın Constanza Limanı'na 164 bin 993 ton demir cevheri taşıyan, 288 metre uzunluğundaki yük gemisi, Çanakkale Boğazı'nın manevra yapılması en güç noktalarından biri olan Nara Feneri önlerinde karaya oturmuştu.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (2)
Lordmaster 14 yıl önce
KLAVUZ KAPTAN ALMIŞMI ACABA. YOKSA YUNAN UKALALIGIMI...
suleyman yazgan 14 yıl önce
Yunanların en korktugu deniz karadeniz derdi buyuklerim.Her halde bu yunanlılar kurtuluş savasının etkisinde kalıp biz kılavuz kaptansızda geçeriz dedi.Nitekimde öyle olmuştur iş sonuç.ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.
banner225
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?