banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Ordu ve Giresun Konteyner Limanı İstiyor

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, Ordu veGiresun’a ortak bir konteyner limanı yapılması gerektiğini söyledi.

GÜNCEL 29.08.2015, 09:48
3310
Ordu ve Giresun Konteyner Limanı İstiyor

Başkandan Liman Çağrısı

 Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, fındık üretim ve ihracatı açısından bakıldığında Doğu Karadeniz’in en büyük ihracat merkezlerinden biri olan Ordu veGiresun’a ortak bir konteyner limanı yapılması gerektiğini söyledi.

Ufuk Ünal, dünya fındık üretiminin yüzde 78’ini, ihracatının yüzde 75’ini gerçekleştiren Türkiye’de en fazla üretimin Ordu ve Giresun illerinde yapıldığını belirtti. Fındık ihracatının yüzde 60’ının Ordu ve Giresun bölgesinden çıkan ürün ile yapıldığını vurgulayan Ünal, “Doğu Karadeniz Bölgesi’ne baktığımızda Samsun ve Trabzon’da iki büyük konteyner limanı bulunuyor. Fındık ihracatında da önemli bir yer tutan Ordu ve Giresun’un ortak bir limanı olması gerekir.

 

Bu limanın iki ilin ihracatının ve sanayicisinin talebini karşılayacak bir liman olması gerekir. Limanın yeri ise ortak akıl ile belirlenmelidir” dedi. Ünal, Ordu’ya ise ayrıca bir kruvaziyer limanı olması gerektiğini de vurgulayarak, “Ordu’da son yıllarda gelişme gösteren ve turizm açısından önemli bir gösterge ve gelir kapısı haline gelen kruvaziyer turizminin olması gerektiğini savunuyoruz. Özellikle yatların ve büyük turistik gemilerin demirleyeceği kruvaziyer limanının Altınordu’da olmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Karikatürü Tümü