banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Ordu-Giresun Havalimanı Bitti Gibi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havalimanı’nın 2015′in Mart ayı itibariyle Allah’ın izniyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

GÜNCEL 04.09.2014, 09:11
2553
Ordu-Giresun Havalimanı Bitti Gibi

Ordu-Giresun Havalimanı’nın Açılış Tarihi Belli Oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havalimanı’nın 2015′in Mart ayı itibariyle Allah’ın izniyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Memleketi Giresun’daki ziyaretlerinin ardından Ordu-Giresun Havalimanı inşaatını ziyaret eden Canikli, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Canikli, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havaalimanı’nın iki şehrin uzun yıllardan beri beklediği, hayal olarak hep gündeme getirdiği bir proje olduğunu söyledi. Projenin 30 yıldan fazla mazisi olduğunu dile getiren Canikli, “Hem Ordu ve hem Giresun bu projeyi çok istedi, çok açıdan birçok nedenle bu projeyi çok istedi. Buna bu bölgenin ihtiyacı olduğunu hep ileri sürdü ve en sonunda uzun uğraşlar ve mücadelelerden sonra bu projenin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı ve inşallah artık sona geliyoruz” diye konuştu.

“BİRKAÇ AY ERKEN BİTİRİLEBİLİR”

Bakan Canikli, Ordu-Giresun Havalimanı’nın kısa süre sonra bitirebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “En geç Mart 2015 olarak, en geç, bunun altını çizmek istiyorum ama görüşmelerimiz devam ediyor, öne çekme ihtimali kuvvetle muhtemel ama ne kadar öne çekebiliriz şu anda söyleyemiyorum. 2015′in Mart ayı itibariyle Allah’ın izniyle hizmet vermeye başlayacak en kötü ihtimale ama tabi birkaç ay daha öne çekme ihtimalimiz olabilir. Önümüzdeki günlerde onu netleştireceğiz Sayın Ulaştırma Bakanımızın talimatı var öne çekilmesi noktasında, ekipler çalışıyor sanırım kısa süre içerisinde ne kadar öne çekebileceğimizi göreceğiz ama en kötü ihtimalle mart ayında bölgenin hizmetine girmiş olacak.” Canikli Ordu-Giresun Havalimanı inşaatındaki incelemelerinin ardından Giresun’un Bulancak ilçesini ziyaret etti.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Karikatürü Tümü