banner191

banner148

banner179

banner176

Operasyonun Adı İstanbul Boğazı

İspanya "Berk Kaptan" adlı Türk bandıralı bir balıkçı gemisinde ele geçirilen 12 ton haşhaş ile ilgili açıklama yaptı

GÜNCEL 18.02.2014, 01:00
Operasyonun Adı İstanbul Boğazı

İspanya Berk Kaptan adlı gemi hakkında açıklama yaptı!

İspanya Gümrük Muhafaza Müdürlüğü geçtiğimiz hafta ülkenin güneyinde Almeria kenti açıklarında "Berk Kaptan" adlı Türk bandıralı bir balıkçı gemisinde ele geçirilen 12 ton haşhaş ile ilgili açıklama yaptı.

Almeria bölgesi Gümrük Muhafaza yetkilisi Jesús Pérez Aguilera, “Bosforo" İstanbul boğazı adı verilen operasyonu Fransız polisi ile ortaklaşa düzenlediklerini söyledi.

Pérez Aguilera,11 Şubat günü Fas sınırında bulunan Melilla kenti açıklarında Türk bayrağı taşıyan bir balıkçı gemisinden şüphelinerek denizden ve havadan radarlarla takibe aldıklarını belirtti Gümrük muhafaza polisinin gemiye çıkartmayı 14 Şubat tarihinde gerçekleştirdiklerini hatırlatan Aguilera, aramalarda 480 buğday çuvallarının içine gizlenmiş toplam 12 ton haşhaş bulduklarını ifade etti. Gemiye derhal el konularak Almeria limanına çekildiğini anlatan yetkili gözaltına alınan dört Türk vatandaşının da bugün mahkemeye çıkartılacağını kaydetti.

İspanyol gümrük yetkilileri ayrıca geçtiğimiz Haziran ayından bugüne kadar aynı güzergah da şuana kadar altı operasyon yaptıklarını hatırlatarak ele geçirilen uyuşturucu miktarının ise 50 tonun üzerine olduğuna dikkat çektiler.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?