banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Okyanus Suyu Soğukalgınlığı İlacı

Çocuklarının soğukalgınlığını iyileştirme konusunda endişelenen ebeveynler için bazı ilaçların incelendiği çalışmada, cevabın bir parça tuzlu su olabileceği belirlendi

GÜNCEL 22.01.2008, 01:20
Okyanus Suyu Soğukalgınlığı İlacı

Okyanus Suyu Soğukalgınlığı İlacı

Pazartesi günü Avrupalı araştırmacıların sunduğu çalışmaya göre Atlas Okyanusu suyunu içeren bir burun spreyinin, 6-10 yaş arası çocuklarda soğukalgınlığı semptomlarını yenmede kolaylık sağladığı ve öksürmeyi azalttığı belirlendi.

Çek Cumhuriyeti Brno Araştırma Hastanesi uzmanlarından Dr Ivo Slapak, tuzlu suyun, mukus tabakasını temizleyici bir etkisinin olduğunu, bunda nasıl etkili olduğu tam olarak bilinmeyen, içeriğindeki çözeltinin belirleyici bir etkisi olabileceğini söyledi.

Araştırma, 12 haftalık bir periyodda, standart tedavilerin uygulandığı ve okyanus suyu spreyi kullanan çocuklar olmak üzere iki çalışma grubu üzerinde yapıldı. 8. haftanın sonunda, okyanus suyu kullanılan çocukların standart tedavi yöntemleri uygulanan çocuklara oranla, daha az ateşlenme ve öksürüğe yakalandığı belirlendi.

Araştırmacılar, tuzlu su kullanan çocukların daha az hastalığa yakalandığını, ve eskisine oranla, daha az hastalık izni yapıldığını belirledi.

Reuters Çeviri: DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
22°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?