banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Nişanlıyken Ankara Feribotu önünde...

Adriyatik Denizi'nde Deniz Line'a ait Ankara Feribotu ile çarpışan Türk armatöre ait Reina1 isimli kuru yük gemisinin mürettebatından 17 gündür haber alınamıyor.

GÜNCEL 06.11.2011, 02:47
Nişanlıyken Ankara Feribotu önünde...

Nişanlıyken Ankara Feribotu önünde fotoğraf çekilmişler

Adriyatik Denizi'nde Deniz Line'a ait Ankara Feribotu ile çarpışan Türk armatöre ait Reina1 isimli kuru yük gemisinin mürettebatından 17 gündür haber alınamıyor. Ramazan Bayramı'nda Reina1'de makinist olarak çalışmaya başlayan Beytullah Yılmaz'ın, 10 aylık eşi Elif Yılmaz ile nişanlıyken Ankara Feribotu önünde fotoğraf çekildikleri ortaya çıktı. Eşinin döneceğinden ümidini kesmeyen genç kadın, fotoğrafı göstererek, "Bu geminin önünde fotoğraf çekilmiştik ve bana beni bırakmayacağına dair söz vermişti. O gemi eşimin kaybolmasına neden oldu." dedi. Beytullah Yılmaz'ın kardeşi Kadir Yılmaz ise, bir TSK personelinin kendilerini arayarak Reina1'in 7 mürettebatının yaşadığını söylediğini iddia etti.

Adriyatik Denizi'nde Ankara Feribotu ile çarpışan Reina1 gemisinin mürettebatlarından olan Beytullah Yılmaz'ın ailesi oğullarının döneceğinden ümidini kesmemiş durumda. Her gün devlet yetkililerinden ve geminin ait olduğu şirketten haber beklediklerini söyleyen Yılmaz ailesi, kendileri ile ilgilenmediğinden yakındı. İçinde bulundukları durumu anlatırken gözyaşlarına boğulan anne Şerife Yılmaz, oğlundan iyi haber geleceğine inandığını söyledi. "Herkes bayram yaparken biz yas tutacağız." diyen Şerife Yılmaz, yetkililere, "Bayram sevinci yaşayabilmemiz için oğlumuzdan bir haber iletmelerini istiyoruz. 17 gündür yaşadığımı bile bilmiyorum. Oğlumun çalıştığı geminin ait olduğu şirkete gidiyoruz, bizi içeri bile almıyorlar. 'Siz ne biliyorsanız biz de onu biliyoruz.' diye kapıdan çeviriyorlar." dedi.
 
BEYTULLAH YILMAZ, ANKARA FERİBOTU ÖNÜNDE NİŞANLISININ FOTOĞRAFINI ÇEKMİŞ

Kayıp mürettebat Beytullah Yılmaz'ın 10 aylık eşi Elif Yılmaz, nişanlıyken Reina1 gemisi ile çarpışan Ankara Feribotu'nun önünde fotoğraf çekildiklerini anlattı. "Önünde fotoğraf çekildiğimiz gemi eşimi kaybetti." diyen Elif Yılmaz, "Nişanlıyken Karaköy'e gezmeye gitmiştik. Eşimin bulunduğu gemi ile çarpışan Ankara Feribotu'nun önünde fotoğraf çektirdik. Eşim o zaman bana, beni hiç bırakmayacağına dair söz vermişti. Sözünde duracak ve sağ salim gelecek." şeklinde konuştu.
 

BEYTULLAH YILMAZ'IN AĞABEYİ: YAŞADIKLARINA DAİR BİZE TELEFON GELDİ

Resmi kaynaklardan ve Reina1'in ait olduğu şirketten, mürettebatın akıbetine ilişkin haber gelmezken, ismini açıklamayan bir Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) mensubundan telefon geldiğini iddia eden Kadir Yılmaz, kardeşinin de içinde bulunduğu 7 kişinin sağ olduğunu söylediğini belirtti. Kadir Yılmaz, "Ne devlet yetkilileri ne de geminin ait olduğu firma bize bilgi vermiyor. Bir TSK mensubu bizi arayarak, kayıp olduğu söylenen 7 mürettebatın yaşadığını söyledi. Ankara Feribotu'nun kaptanı da personelin gemi batmadan önce güverte de olduğunu belirtmişti. 2 kaptan kurtulmuş. Peki, neden personel kurtulamamış?" dedi.
 
Kadir Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den de istek de bulunarak, "Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan bu olayla ilgilenmelerini rica ediyoruz. En azından, ölü ya da diri kardeşimin durumunu bilmek istiyorum." şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (14)
nurses bütün 8 yıl önce
bende gemide bulunan mürettebattan tahir bütün,ün eşiyim. sizlere telefon edilip kayıplar yaşıyor diyen her kimse,bizi niye aramadıda hep sizi arıyor.bakın sigorta şirketi zaten kayıpları canlı bulmak ister,yaşadıklarını bizden saklamak için bir sebep bulamıyorum amaç ne olabilir.bari bunu açıklayında bizde bilelim.şirket bizimle ilgileniyor sizle niye ilgilenmesin bunuda anlamıyorum.bizdende şirkete giden oldu kimse bizi kapıdan çevirmedi.doğru haber almak isterseniz sigorta şirketi ile görüşün.lütfen zaten üzgünüz böyle haber çıkarıp bizimle daha fazla oynamayın.
8 yıl önce
Bu nasıl iştir anlam vermek zor. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya, bu kadar kolay mı 8 can ... Diyelimki denize dalmak zor hava şartları vs. İnsan hiç mi ilgilenmez ya hiç mi teselli vermez bu kadar duyarsız olunur mu yeter artık 26 gün oldu. Öyle ya da böyle , iyi ya da kötü bir haber bir haber istiyoruz.......... Babamın ve diğer 7arkadasının bulunması için Allah rızası için yardım istiyoruz. Biri sesimizi duysun artık!!
yeşim GÜNEY 8 yıl önce
OKYONUSA DALIŞ YAPIYO MİLLET BİZİM ADRİYATİK DENİZİNE HER NEDENSE HALA DALIŞ GERÇEKLEŞEMİYO NE BİÇİM İŞTİR BU YA TAM BİR AY OLDU SORUMSUZCA DAVRANIYO HERKES BİZİM NELER YAŞADIĞIMIZI BİLMIYOSUNUZ TABİ YETER ARTIK DALINSIN VE BAKILSIN ŞU GEMİYE BİZ ARTIK İYİ BİR HABER BEKLIYORUZ GEMİDE OLMADIKLARINI DUYMAK İSTİYORUZ KENDİMİZİ TESELLİ BİLE EDEMİYORUZ BU GEMİYE GİRİLMEDİĞİ İÇİN HER GÜN GİRCEKLER SÖZDEEE HERŞEY SÖZDE KALIYO LÜTFEN ALLAH AŞKINA DUYARLI OLUNSUN ARTIK LÜTFENNN ...YETKİLİLER NEDEN BU KADAR SESSİZ KALIYO NEDEN KURTARILAN KAPTANLAR SAKLANIYODA BR TUTARLI Bİ AÇIKLAMA YAPAMIYOLAR NE VAR BU KAZADA NEEE DE HALA GİZLİ TUTULUYOO HERŞEYY...
kadir yılmaz 8 yıl önce
KARDEŞ SEVGİSİ BUNU BİLİRSENİZ NE MUTLU SİZE
elif yılmaz 8 yıl önce
ben eşimin öldüğüne inanmıyorum bu yüzden gelen her iyi habere bir umut diye bekliyorum.siz nasıl olurda ümidinizi kesiyorsunuz onların bizim iyi düşünce ve dualarımıza ihtiyaçları var.sizinle ilgilenen şirket keşke bizede haber versede oraya gittiğimizde temizlik görevlileriyle muattap olmasak.
kayıp arkadaşı.. 8 yıl önce
şirketi ne zaman gitsek arasak devamlı ilgileniyorlar bu şirketteki insanlar ali abi çok iyi insan ,tüm yardımları yapıyor gace gündüz devamlı görüşüyoruz,sizi anlamakta zorluk çekiyorum ne yapmak istiyorsunuz ,bir yalan attınız kendinizde inandınız,ama bizi inandıramazsınız.lütfen bizi daha artık üzmeyin sizin karşınızda 3 yaşında çoçuk yok .
nurses bütün 8 yıl önce
arkadaşlar benim üzülmediğimimi sandınız,benim oğlum askerde bu haberi aldı biz ilaç ve iğnelerle ayakta duruyoruz.siz ne diyosunuz allahaşkına biraz mantıklı düşünün.eğer kurtulsalardı iki kaptan nasıl ankara feribotuna çıktıysa onlarda çıkardı.gecenin bir yarısı uykuda bu olay oluyor biraz düşünün arkadaşlar lütfen.
KAYIP YAKIN ARKADAŞI 8 yıl önce
HEP YALAN YOK YUNANİSTANDALAR ,İTALYA , BU NE YALAN YA ,YA TUTARSA YAPTINIZ TUTMADI. HEPİMİZİ ÇOK ÜZDÜNÜZ YARAMIZA TUZ BASTINIZ.KENDİNİZ BİZDEN DAHA İYİ BİLİYORSUNUZ .BİRDE İNSANLARI SUÇLARCASINA ÇIKAR İÇİN GERÇEK OLMADIĞINI BİLDİĞİNİZ HALDE BU YALANI SÜRDÜRÜYORSUNUZ ,BİZLER ALLAHA İNANÇLI KİŞİLERİZ KADERE İNANIYORUZ ,ŞİRKETLE HERGÜN EN AZ 6 SEFER GÖRÜŞÜYORUZ BİZ KARADENİZLİYİZ DENİZCİ AİLEYİZ MEMLEKETİMDE BİR ÇOK DENİZCİ VAR ŞİRKETİ SORDUM HEPSİ ÇOK İYİ KİŞİLER DEDİLER, MERHAMETLİLER,TELEFONLARI AÇIK, KAPILARI AÇIK, İNSANLARI YARALAMAYIN,BURALAR YALAN ,MEDYA YERLERİ DEĞİL.UNUTMAYIN HERŞEYİ GÖREN BİLEN BİRİ VAR CENABIALLAH VAR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?