NEMTAŞ Yeni Gemi Aldı

Filosuna bir gemi daha ekleyen şirket, sahip olduğu gemi sayısını 5’e yükseltirken toplam taşıma kapasitesini de 258.872 DWT’ye çıkardı.

NEMTAŞ Yeni Gemi Aldı

Nemtaş, tam yol ileri


Kuruluşunun 25’inci yılını kutlayan Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş. (NEMTAŞ A.Ş.), sektördeki atağına devam ediyor. Filosuna bir gemi daha ekleyen şirket, sahip olduğu gemi sayısını 5’e yükseltirken toplam taşıma kapasitesini de 258.872 DWT’ye çıkardı.


25 yıllık tecrübesi ve birikimi ile sektöründe atağa geçen NEMTAŞ A.Ş., daha önce işletmeci olarak çalıştırdığı 45.574 DWT’lik, 1999 yılı Japon yapımı M/V Gemport-3 isimli Handymax dökme yük gemisini “M/V Karşıyaka” ismini vererek kendi bünyesine kattı. Gemi filosunu büyütme yönündeki hedefi doğrultusunda tam yol ilerleyerek kendine ait gemi sayısını 5’e çıkaran NEMTAŞ A.Ş., deniz taşımacılığındaki payını da daha da artırdı.


Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden olan NEMTAŞ A.Ş., 2006 yılı Eylül ayında 56.023 DWT’lik “M/V Nemtaş-4” ismini verdiği 2005 yılı Japon yapımı dökme yük gemisini satın almış ve bünyesindeki gemi sayısını dörde çıkarmıştı.

Yeni gemi; Karşıyaka

NEMTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Teoman Rua, satın aldıkları dökme yük gemisi ile birlikte kendilerine ait gemi sayısını 5’e çıkardıklarını ve kendi mülkiyetlerinde olan ve işlettikleri gemilerle birlikte toplam 258.872 DWT taşıma kapasitesine  ulaştıklarını belirterek, “Denizcilikte piyasanın yükselişinin devam edeceği yönünde bir öngörümüz var. Yükselen piyasalarda sağlam adımlarla ilerlemek isteyen NEMTAŞ A.Ş., filosunu daha da güçlendirerek yol almaya devam edecektir” dedi.


Gemport Gemlik Liman ve Depolama İşletmeleri A.Ş. firmasına ait 45.574 DWT’lik, 1999 yılı Japon yapımı M/V GEMPORT-3 isimli Handymax Dökme Yük Gemisi’nin artık ulusal ve uluslararası sularda NEMTAŞ imzası ile dolaşacağını kaydeden  Genel Müdür Rua, bağlama limanı İstanbul olan Gemport-3 gemisinin yeni isminin “M/V KARŞIYAKA” ve yeni bağlama limanının da İzmir olarak değiştirildiğini açıkladı. 1981 yılında kurulan Nemtaş A.Ş.’nin 25 yılı geride bırakmanın gururunu yaşadığını kaydeden Genel Müdür Teoman Rua, hızlı bir büyüme içine girdiklerini ve bu yönde çok ciddi adımlar attıklarını belirterek, şunları söyledi:DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Kaptan
Murat Kaptan - 12 yıl Önce

Bir zamanlar ekmegini yedigimiz şirketimize hayırlı olsun. Keşke her şirket sizin gibi olsa.. Selametler...

Murat Kaptan

Halil İbrahim  GUR
Halil İbrahim GUR - 12 yıl Önce

Teoaman beyi gonulden tebrik ediyorum, bu basarı tamamen ona ait bence. 10 yıl oncesini hatırlıyorum nemtasın simdi geldigi nokta taktire sayan. hem de bunu buyuk bir sirketler gurubunun bunyesinde tamamen kurumsallasmıs buyuk bir firmada gerceklestirme buyuk emek ve sabır ister. degil ufak bir firmayı bu hale getirmek tozlu aliaga/candarlı yollarına yıllarca katlanabılmek bıle ayrı bir guc ister. teoman beyi gonulden kutlarım...

fatih goksu
fatih goksu - 12 yıl Önce

sevgili serdar sevgili goksenin ve diger meslektaslarim sizleri kutluyorum.

fatih goksu

83 isl.

U.Y.K.

İSKENDERUN PİLOT

gürol kPTn
gürol kPTn - 12 yıl Önce

hayırlı uğurlu olsun sürekliliği temennisi ile yenilerini bekliyoruz..selametler

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176