Neden Binali Yıldırım?

Neden Binali Yıldırım? AK Parti’de kimse lider aramıyor.. Çünkü dünya siyaset sahnesinde bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir şekilde, 14 yıldır aralıksız partisini tek başına iktidarda tutmayı başaran bir lider gerçeği yaşanıyor.. Ve o lider hayatta..

Neden Binali Yıldırım?
Neden Binali Yıldırım?

AK Parti’de kimse lider aramıyor.. Çünkü dünya siyaset sahnesinde bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir şekilde, 14 yıldır aralıksız partisini tek başına iktidarda tutmayı başaran bir lider gerçeği yaşanıyor.. Ve o lider hayatta..
Bu nedenle 22 Mayıs’ta yapılacak AK Parti büyük kongresinde kim genel başkan ve başbakan olacak sorusunun karşılığında isimden önce ‘Siyaset yapan değil icraat yapan bir Başbakan olmalı’ cevabı verilmeli..
Türkiye’nin zaten hali hazırda bir ‘siyaset dehası lideri’ Ve bu liderliğin altında onunla birlikte yürüyecek, icraatçı kişiliğini ön planda tutacak, toplum tarafından da büyük kabul gören bir Başbakan’a ihtiyaç var..
 Peki kim o isim?
Açık ve net Binali Yıldırım.. Niye Binali Yıldırım? Şu anda Türkiye’nin ihtiyacı olan ‘siyaset değil icraat adamı Başbakan’ profiline en uygun isim o..

Siyaset ve söylemleri ile değil icraatları ile konuşan, belirlenen hedeflere ulaşmada atılacak adımları, liderin gösterdiği doğrultuda en iyi şekilde takip edecek bir isim.. İcraatçı, sempatik, alçak gönüllü, güler yüzlü ve kavgacı olmayan duruşu ile kutuplaşmanın önünün kesilmesine bile vesile olabilecek, liderine en büyük desteği sağlayacak bir isim.
İcraatçı kimliği ile Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı koltuğunda tarih yazdı.. Dış ilişkileri dahi sağlam.. Çünkü birçok projesinin dünyanın en büyük yabancı firmalarının ortaklığı ile hayata geçmesi bunu belgeliyor.
Ve bu firmaların çok güçlü lobileri var. Yani kimse dış politikadan anlamaz demesin, bilakis herkesten çok anlar. AK Parti iktidarlarının hizmet noktasında tarih yazan en önemli isimlerinden biri olduğunu kim inkar edebilir ki! Onu Erdoğan’ın yanından göndermek isteyenlerin oyunu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesine rağmen, hiç ses çıkarmadı.
 Karayollarını verdiler tarih yazdı.. Havayollarını verdiler tarih yazdı.. Denizcilik verdiler tarih yazdı.. Yetmedi.. Telekomünikasyon ve bilişim verdiler, yine tarih yazdı..
 Bu ülkede ulaştırmada ‘Hayaldi gerçek oldu’ denilen bütün projelerin altında bakan olarak onun imzası var..
Soralım.. 2003'e kadar 6 bin 101 kilometrelik bölünmüş yol, 2003-2013 yıllarında 24 bin 263 kilometreye nasıl yükseldi? 2002'de 26 olan aktif havalimanı sayısı 55’e nasıl çıktı?
Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projeleri nasıl yapıldı?
‘Asrın projesi’ Marmaray ile İstanbul’un Asya ve Avrupa yakaları, denizaltından demiryolu ile birbirine nasıl bağlandı?
İstanbul’un iki yakasını denizin altından birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli projesi nasıl yapılıyor?
Ya 3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü).. 2003 yılında 900 milyon TL olan E-Ticaret hacmi, 21 kat büyüyerek 18.9 milyar TL’ye kiminle çıktı?
Bin 213 kilometre yüksek hızlı tren demiryolu hattı inşası kimin bakanlık dönemine ait?
Dünyanın en büyük havalimanı olacak ve yaklaşık 10 milyar 247 milyon Euro’ya mal edilecek İstanbul 3. Havalimanı hangi bakanla yapılıyor?
Peki Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu ve Karadeniz Sahil Yolu projeleri. Ya "Çılgın proje" olarak açıklanan Kanal İstanbul Projesi. İstanbul’un efsane hattı banliyö treninin 2017’nin sonunda bitecek olması nereden çıktı?
Havayolu halkın yolu kiminle oldu?
Dünyada %5 büyüyen havacılık sektörü Türkiye’de %15’lik büyümeye nasıl sahip oldu?
Karadeniz'in hırçın sularının üzerine Ordu-Giresun’a havalimanı nasıl yapıldı?
Keza Hakkari, Şırnak, Bingöl, Ağrı, Iğdır'a havalimanı .. Yetmedi.. 2019 yılında da havalimanı sayımız 63'e yükselecek. 14 yılda tarih yazılmış Yıldırım ile.. 14 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı bakanlık koltuğunda, kabinenin en kıdemlisi olarak oturuyorsa ve bu millet ona ‘Yolların kralı’ yakıştırması yapıyorsa hakkın teslimidir..
Üzerine oynanan her türlü oyuna karşı başı dik bir şekilde ‘Ekşi ayran içmedim ki karnım ağrısın’ sözü ile cevap veren hizmetlerini ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ sözü ile bütünleştiren Binali Yıldırım kim ne derse desin , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde tarihe adını altın harflerle yazdıracaktır.

O nedenle artık bu hizmet adamların önü kumpaslarla kesilmesin.. Ve bugün bir kamuoyu araştırması yapılsa sözde değil özde icraat adamı olan Binali Yıldırım’ın gülen yüzü ile de genel başkanlık ve başbakanlık için halktan en fazla oyu alacağını düşünüyorum.
Muhalefet parti tabanındaki seçmenlerle yaptığım konuşmalarda bile bu gerçek ortaya çıkıyor. Taraflı tarafsız Binali Yıldırım beklentisi var.. Bugün hükümette ‘İcraat adamı ‘ olarak böylesine güçlü bir cv’ ye sahip olan bir başka adam var mı ? O nedenle her yönü ile Binali Yıldırım için Başbakanlık koltuğu anasının ak sütü gibi helaldir..
Zamanıdır.. Ve biçilmiş kaftandır..

Kaynak: KM Kıbrıs Manşet 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 09:43
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176