banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

M/V Yasemin'in yakıt-kumanya sorunu

Ukrayna'nın Mariupol Limanından İsrail'in Hayfa limanına tahıl götürmekte olan Malta Bayraklı 6830 DWT'luk 1996 yılı yapımı Yasemin adlı gemide yakıt ve kumanya bitti iddiası

GÜNCEL 13.02.2012, 15:19
M/V Yasemin'in yakıt-kumanya sorunu

Rus basınında çıkan haberlerde Ukrayna'nın Mariupol Limanından İsrail'in Hayfa limanına tahıl götürmekte olan Malta Bayraklı 6830 DWT'luk 1996 yılı yapımı Yasemin adlı kuru yük gemisinde Azak Denizinde buzda uzun süre mahsur kalmasından dolayı yakıt ve kumanyanın tükendiği haber veriliyor.

Haberlerde, geminin ayrıca buzda pervane ve dümeninin de hasarlandığı bilgisine yer veriliyor. 

Azak Denizi, Rusya ve Ukrayna tarafından kontrol edilmekte olan 2 ana bölgeye bölünmüş bulunuyor.

Rusya, kendi limanlarından kalkan veya kendi limanlarına giden gemileri sürekli gözetim altında tutarken Ukrayna tarafından sağlıklı bilgi alınamıyor.

Bu arada Azak denizinde mahsur kalan toplam gemi sayısının 100 civarında olduğu bildiriliyor.

Yasemin gemisi, İstanbul Üsküdar merkezli bir firmaya ait görünüyor.

HABERLE İLGİLİ GÜNCELLEME

Geminin donatanı İst. Denizcilik yetkilisi DenizHaber'e yaptığı açıklamada gemilerinin yakıt ve kumanya açısından bir sorunları bulunmadığını ve  bu haberin muhtemelen Rus yetkililerin bir yanlış anlaması sonucunda aksettiğininildirerek habere düzenltme eklemek istedi. Biz de okuyucularımıza buradan duyuruyoruz.

Yorumlar (11)
VOLKAN RESAT ACAR 7 yıl önce
SAYIN EDITORBU TIP HABERLERI YAPMADAN EVVEL,LUTUF EDIPDE EN BASITINDEN HERKESIN YAPTIGI GIBI INTERNET ARAMA MOTORLARINDAN M/V YASEMIN YAZARAK GEMININ KIMIN TARAFINDAN ISLETILDIGINI VE BU SAYADE DE BIZIMLE TEMAS KURARAK DURUMUNUN NE OLDUGU HUSUSUNDA KOLAYCA BILGI ALIP YAPARSANIZ CIDDIYETINIZE INANIP SIZLERI TAKIP EDEN OKURLARINIZADA IHANET ETMEMIS VE MESNETLI BIR HABER YAPMIS OLURSUNUZ.SAHIBI OLDUGUMUZ VE ISLETMESINI YAPTIGIMIZ GEMIMIZIN SON DURUMUNU OGRENMEK ADINA BIZI ARAMAYISINIZ VE OLMAYAN BIRSEYI OLDU GOSTERDIGINIZDEN DOLAYI TARAFINIZA BOYLE BIR ACIKLAMA YAPMAK ZORUNDA OLMAMAKLA BIRLIKDE MESNETSIZ HABERINIZI OKUYAN PERSONEL YAKINLARININ INFIALINE SEBEBIYET VERMEMEMK ICIN GEMIMIZIN NE KUMANYASININ,NE YAKITININ NEDE SUYUNUN BITMEDIGINI AYRICA TUM BU KONULARDA BOLGEDE BULUNAN TUM GEMILERDEN DAHA HAZIRLIKLI OLDUGUNU BELIRMEK ISTERIZ.
fikri aköz 5 yıl önce
sayın editörler,ben de yasemin gemisinde 7 ay süreyle kaptanlık yaptım,şimdiye kadar çalışmış olduğum firmalar içinde gemi ve personeline azami dikkat gösteren,denetimleri ni en sıkı şekilde yapan,yakıt ve kumanyasını olması gerekenden daima fazla miktarda tutan bu gemi ve firmaya haksızlık edilmemelidir,yorumu nuzda bu haberin doğru olup olmadığını armadör den doğrulamaya gerek duymadığınızı yazmışsınız,asılsız haber yayınlayacağınıza gerçekten mahsur ise bu gemi personeline siz yardım etmek adına birşeyler yapmayı denediniz mi?gemi personeline ulaşmayı denediniz mi?sizin firmanız hakkında da böyle bir asparagas haber yayınlansa susarmıydınız?saygıl arımla.....
VOLKAN RESAT ACAR 7 yıl önce
IYI GNLRSN.EDITOR

BIZ TABIKI SIZLERIN TARAFSIZ HABER YAPMASINDAN YANAYIZ VE TARAFSIZ HABERINDE TARAFSIZ KAYNAKLARDAN ALINMASI GEREKLILIGINIDE COK COK IYI BILIYORUZ.KALDIKI HABERI ALDIGINIZI BELIRTTIGINIZ VE BIZE GONDERMIS OLDUGUNUZ LINK;TICARI BIR ISLETEMEYE AIT WEB SITESIDIR VE DIKKATINIZI CEKTIYSE GENELDE TURKIYE VE TURK GEMILERI ILE ILGILI YAPTIGI HABERLER ON PLANDADIR.SIZINDE BU HABERI TARAFLI BIR YERDEN ALIP SITENIZDE TARAFSIZ HABER YAPIYORUZ DIYE YAYINLAMANIZ NE KADAR DOGRUDUR TARTISILIR.AZAK DENIZINDE YASANAN BIR DOGA OLAYIDIR VE BU DURUMDA BIZCE SAKLANACAK VEYA USTU ORTULECEK BIR DURUM VE PERSONEL VEYA ISLETME HATASI MEVCUT DEGILDIR.HATA VARSA VERMEDIGI HIZMETIN PARASINI PESIN ALAN VE BU HALDE DAHI HIZMET VERMEYEN UKRAYNA MAKAMLARINDADIR.

BU OLAYI KOCA PUNTOLARLA TURK GEMISI YASEMIN YAKITSIZ/KUMANYASIZ YERINE ACIZ UKRAYNA DENIZCILIK OTORITESI BASLIGIYLA YAYINLANMASI VE BU SEKILDE HABER NITELIGI KAZANMASI GEREKMEKTEDİR.

BU TIP HABERLERI YAPMAK ICIN NEYI DUYU BELLI OLMAYAN SITELERDEN DEGIL CEVRENIZDE BUR DURUMU ILIKLERINE KADAR YASAYAN ISLETMELERDEN YARARLANMANIZ VE ARASTIRMACI GAZETECILIK ORNEKLERINI BU SEKILDE COGALTMANIZ TEMENNISIYLE.
A.H.U 7 yıl önce
Bir okuyucu olarak haber kaynağı belli olmayan yapmış olduğunuz bu habere ve içeriğine mi güvenmeliyim yoksa orda bulunan diğer gemilerden daha hazırlıklı olduğunu iddia eden şirket temsilcisine mi.Düşünün belki gerçekten yaptığınız bu haber gercek dışı, o zaman bu haberden dolayı hiç bir sorunu olmayan şirketi kamuoyu önünde sorunlu,güvenilmez,gemisine sahip olmayan bir şirket konumuna düşürüyorsunuz.Bu haberde geminin buzda kalmasından ziyade ,geminin yakıtının ve kumanyasının bittiği iddiası göze çarpmaktadır.Bu nedenle bu haberi okuyanlarla ticari ilişkileri olan armatörü veya işletmeciyi ,ticari açıdan nasıl zor duruma düşürebileceğinizi hiç hesapladınız mı.
serhat taşdemir 7 yıl önce
HAVALARIN SOĞUK YADA KERCH BOĞAZININ DONMUŞ OLMASI ANORMAL BİŞE DEĞİL.FAKAT SÜREKLİ KUMANYA VE YAKITI UÇ UCA YETEN YİNE BİZİM ARMATÖRÜMÜZ... İÇLER ACISI DURUMDAYIZ BUGÜN TASARRUF TEDBİRLERİ İÇİNDEYİZ DİYEN ADAMIN YARIN TÖRENLE GEMİSİ İNİYOR..TABİ CEREMESİNİ ÇEKEN YİNE MAZLUM PERSONEL..YAKITA ELBETTE SAYGI DUYUYORUZ ŞARTLAR ZORLAMIŞ OLABİLİR AMA AYLARCA DENİZDE SUDA KALAN BİR GEMİNİN KUMANYA YİCECEK KURU GIDA SORUNU YAŞAMASI NE KADAR ACI...SAYGILARIMLA...VE ARADAKİ FARKI SİZLERDE GÖZETLEYİN O ŞARTLAR TÜRKİYEDE OLSA O GEMİCİLERE YARDIM YAĞAR Bİ ŞEKİLDE ULAŞIRDI FAKAT BU ACZİYET KARADENİZ SULARINDA OLDUĞU İÇİN SADECE BASINI AKTARMAKLA KENDİLERİNİ AKLIYOLAR... BUNLARIN BU KARADENİZ ÜLKELERİNİN YATACAK YERİ YOK..ÇANTA ÇANTA KUMANYALIKLARDAN GÖTÜRDÜĞÜ EZAKLAR ŞİMDİ İNSALLAH YÜREKLERİNE OTURMUŞTUR..
Ismail Ümit ZAHAL 7 yıl önce
Sayin Editor,Yapmis oldugunuz haberin sonuna eklediginiz duzeltme icin tesekkur ederiz. Fakat bu duzeltmenin dun sizinle yapilan gorusmeden cok zaman sonra (ta ki asagida bulunan duzeltme yazisi haberin kaynagindan yayinlayana dek) yapilmamasi bizleri hayal kirikligina ugratmistir. Yorumunuzda bahsettiginiz habercilik etigini keske bizlere inanarak gosterip, bu yorumu daha once yayinlasaydiniz.Malumunuz Biz Türk Denizcileri olarak hem kara hem de deniz calisanlari her zaman ayni kulvarda olmus, buyuk zorluklara hep birlikte gogus gererek ustesinden gelmisizdir. Bu tip haberler bizim gibi denizcilik kokenli insanlari derinden yaralamaktadir.Ayrica sirketimiz Serhat Tasdemir Bey'in belirttigi armator firmalardan hic bir zaman olmamis ve hic bir calisanimizi sirketimiz bunyesindeyken bugune kadar magdur etmemistir. Lutfen bu tip yorumlarin sirket profillerinin incelenerek yapilmasi ve her sirketin bes parmagin es olmayacagi prensibinden yola cikilarak ayni kefeye konulmamasini sizlerden rica ediyorum.Asagida bire bir ek olarak koydugum yazinin habere eklenerek, haberin basligininda bu sekilde duzeltilmesi veya yeni bir haber basligi altinda bir bildirim yapilmasini rica ederiz.++Baslar++

I received an e-mail from the owners of m/v Yasemin with regards to the news published by Maritime Bulletin on Feb 13. Owners say there is no shortage of supplies on board of m/v Yasemin. In the next news I’ll make it clear why such mistakes happen and will happen again by demonstrating the very rough number of the vessels stuck in ice in Azov sea, and describing the lack of general monitoring of the situation either by Russian or Ukrainian Authorities.

Voytenko MikhailOwners wrote:

We are owners managers of Mv Yasemin, which you mentioned in your news as" damaged and ran out if fuel and provisions."

We do not know, where you get this info but this does not reflect the real situation. In contrary to this, mv yasemin is the best equipped in terms of provision and fuel and still no problem in terms of these items. There are many vessels thar ran out provision and fuel and maybe you got wrong vessel name from your news source. Even handysize vessels and many other vessels stuck at Azov requsted fuel from our vessel. Therefore and I think you got wrong vessel name from your source. You are kindly requested to correct this news urgently. As you know, Russian helicopters are delivering provisions to vessels that require provision. If you ask your source, mv yasemin did not require any provision and the vessel is very well equipped and have enough provisions on board.

++Biter++Saygilarimizla,

I.Umit ZAHAL

7 yıl önce
CİDDİ HABER YAPAN BİR SİTE ASLA OKUYUCULARI İLE ,KENDİ PLATFORMLARINDA BİR TARTIŞMA,ACIKLAMA YADA BEYAN VERME ZORUNLULUGU DUYMAMALIDIR.BU SEKILDEKI DAVRANISLAR SİTENİN MEVCUT İTİBARINA GÖLGE DÜŞÜRÜYOR.
Engin KISABACAK 7 yıl önce
Pek sayın 'denizhaber' calısanları...Olay inanın aynen şu fıkradaki duruma benzemektedir;Adamın birisi ölmüştür ve cehenneme gider. Bakar görür ki cehennemde alev kuyuları bulanmakta ve her bir kuyunun basında 1 tane de görevlendirilmiş zebani vardır. Adam sorar bu zebaniler ne iş yapar diye. Deler ki olakı alev cukurlarıdan cıkıcak birisi olursa, onu tekrar kuyuya atmak için. Adam şöle bi etrafına bakar. Bitane cukurun basında zebani göremez. Sorar elbet hemen. İyi de peki bu cukurun basında neden zebani yok_? Adama derler ki. O çukura zebaniye gerek yoktur, çünkü orda Türkler var. Zaten birisi çıkmaya kalkarsa diğerleri tutar onu aşagıya cekerler....Şimdii umarım benim de bu mailimi yayınlarsınız.İstanbul Denizcilik herseyden önce bir Türk firmasıdır ve düşünsenize firmanın isminin güzelliğine bir bakın. Soruyorum sizlere: Siz bu haber elinize gectiğinde bunu gurur meselesi yapıp da lütfedip en azından bir İstanbul Denizilik yetkilerini arasaydınız. Habercilik mesleğinizin, arastırmacılık kurumunu calıstırsaydınız ve Rusya makanmarının yapmıs oldugu yalan haberciliği ortaya cıkarsaydınız daha da güzel bir olmazmıydı_?Mustafa Aygör 7 yıl önce
SN YETKİLİ,ÖNCELİKLE SİTENİZİ GENELLİKLE BAŞARILI BULUYOR VE İZLİYORUM,BEN 30 YILDIR TURK VE YABANCI BAYRAKLI(TÜRK SAHİPLİ)GEMİLERDE KAPTANLIK YAPMAKTAYIM,ADI GEÇEN YASEMİN İSİMLİ GEMİDE AĞUSTOS 2011 DE KPT İZİN DEĞİŞİMİ NEDENİYLE,KISA SÜRELİ

KAPTAN OLARAK GÖREV YAPTIM,BU GÜNE KADAR GÖREV YAPTIĞIM EN İYİ

KONDİSYONDA Kİ GEMİLERDEN BİRİ,İŞLETME DE EN İYİ İŞLETME OLARAK BENDE İNTİBA BIRAKMIŞTI,O NEDENLE HABERİNİZ BENİ BİRAZ ŞAŞIRTTI.

O GEMİDE VEYA IST DENİZCİLİĞİN YÖNETİMİNDEKİ GEMİLERDE HABERİNİZDEKİ SORUNLARIN OLAMAYACAĞINA İNANIYORUM,BİZLER YILLARDIR DENİZ VE GEMİLERLE İLGİLİ HABER YAPAN FAKAT DENİZCİLİĞİN D SİNDEN

GEMİ NİN G SİNDEN ANLAMAYAN HABERCİLERİN HABERLERİNİ ÜZÜNTÜ İLE İZLEDİK,SİZLERİN O HABERCİLERDEN OLMADIĞINIZI UMUYOR,HABERİNİZİN

TEYİDİ İÇİN BİLDİĞİNİZ HALDE GEMİNİN ARMATÖRÜ İLE GÖRÜŞÜP HABERİZİ

DOĞRULATMADAN YAYINLAMANIZI DOĞRU BULMADIĞIMI BİLDİRİR,BAŞARILAR DİLERİM.KPT.MUSTAFA AYGÖR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?