banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mülteci gemisi kaptanı Mersin'de sır oldu!

Mültecilerle birlikte Mersin’e ulaşan kaptan Nebil Muhammed Anni'nin Türkiye’de tutuklandığı da resmî olarak bir türlü teyit edilemedi.

GÜNCEL 27.11.2014, 13:23
Mülteci gemisi kaptanı Mersin'de sır oldu!

Geçtiğimiz günlerde 300 Suriyeli mültecinin içinde bulunduğu batma tehlikesi geçiren geminin ikmalini yaptığını söyleyen Mağusa Sabah Shipping Direktörü Suriyeli Mahir Haukan, Kıbrıs'ın SİM TV kanalında Nebil Muhammed Anni adlı kaptanı, Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda mülteciler arasında teşhis ettiğini ve Anni'nin tutuklandığını söyledi. Ancak kaptanın KKTC Polisi tarafından tutuklanmadığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili Mersin Savcılığı, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ve Mersin Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ile  temaslar sonuçsuz kalınca, Kaptan’ın Türkiye’de tutuklanıp tutuklanmadığı belirsiz kaldı.

İlk haberlere göre gemiyi ve mültecileri deniz ortasında bırakarak terk ettiği söylenen ancak yeni bilgilere göre mültecilerle birlikte Mersin’e ulaşan kaptan Nebil Muhammed Anni'nin Türkiye’de tutuklandığının da resmî olarak bir türlü teyit edilememesi, insan kaçakçılığı suçu işlediği sabit olan Kaptanın elini kolunu sallayarak Mersin’de yeni kurban aradığı şüphelerine neden oldu.

Kıbrıs Sim TV’nin yayınları ile başlayan “Kaptan tutuklandı” haberleri, önce Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy tarafından doğrulanmasına karşın, daha sonra KKTC Polisi, tutuklama ile ilgili herhangi bir teyit gelmediğini belirtti. Diğer taraftan hukukçular Öncel Polili ile Barış Mamalı, Kaptan’ın KKTC karasularında suç işlediği için yargılanması gerektiğini, en azından KKTC bağlantıları olup olmadığının tespiti için polis tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alınması gerektiğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
banner102