banner191

banner148

banner179

banner176

Muğla'da 201 tekneye mavi kart verildi

Muğla'da 2014-2015 yaz sezonunda toplam 201 tekneye mavi kart verildiği bildirildi.

GÜNCEL 17.08.2015, 01:40
Muğla'da 201 tekneye mavi kart verildi

Muğla'da 201 tekneye mavi kart verildi

Muğla'da 2014-2015 yaz sezonunda toplam 201 tekneye mavi kart verildiği bildirildi.

"Çevre Dostu Muğla" sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Akyaka ve Göcek koylarındaki tekneler, elektronik atık takip sistemine dahil oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Çevre Dostu Muğla" sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 2014-2015 yaz sezonunda toplam 201 tekneye mavi kart verildiği açıkladı.

Muğla'da 2014-2015 yaz sezonunda toplam 201 tekneye mavi kart verildiği bildirildi. "Çevre Dostu Muğla" sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Akyaka ve Göcek koylarındaki söz konusu tekneler, elektronik atık takip sistemine dahil oldu. Muğla'da Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, "Çevre Dostu Muğla" sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Akyaka ve Göcek koylarındaki söz konusu tekneler, elektronik atık takip sistemine dahil oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Akyaka ve Göcek koylarında altı tane tekneyle yürüttüğü atık alımlarında, küçük deniz araçlarından sintine, pis su ve çöplerin denize deşarjının önlenmesi, ne kadar atık oluştuğu, atığın türü, miktarı, tarihi ve ihtiyaç duyulan diğer bilgilerle hangi kıyı tesisine verildiğinin elektronik olarak web ortamında izlenebilmesini sağlayan mavi kartı, 201 tekneye verdi. Tekne ve yatlar gibi küçük deniz araçları için geliştirilen mavi kart sistemi, bayrağı ne olursa olsun Gemi Atık Takip Sistemi (GATS) dışında kalan, atık üretecek donanıma sahip bütün gemilerin, atık alım hizmeti veren balıkçı barınakları, yat limanları, çekek yerleri ve buna benzer kıyı tesisleri, karayla bağlantısı olmayan yüzer tekne bağlama yerleri ve platformlara gelen gemilerin hizmet almasını sağlıyor.

Atık verme işleminde bulunması zorunlu olan mavi kartı temin etmek isteyen tekne sahipleri, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Akyaka ve Göcek’teki atık kabul tesislerine başvurabilir.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?