Müezzinoğlu Gemisi Ülkemizi Gururlandırdı

Beşerler Denizcilik A.Ş.'ye ait Müezzinoğlu gemisi kaptanı Enver Tiryaki; Gibraltar açıklarında batmakta olan bir tekneden 3 kişinin hayatını kurtardı.

Müezzinoğlu Gemisi Ülkemizi Gururlandırdı

Müezzinoğlu Gemisi Ülkemizi Gururlandırdı

Beşerler Denizcilik A.Ş.'ye ait Müezzinoğlu gemisi kaptanı Enver Tiryaki; Gibraltar açıklarında batmakta olan bir tekneden 3 kişinin hayatını kurtardı.

DenizHaber.Com'a ulaşan bilgilere göre olay şöyle gelişti:

Beşerler Denizcilik'e ait 2408 Gross Tonajlı Müezzinoğlu adlı gemi; Kaptan Enver Tiryaki yönetiminde 23 Temmuz 2009 günü Gibraltar Limanında yakıt aldı. Yakıt alımını saat 11:00 UTC'de tamamlayan gemi varış limanı olan Tripoli'ye gitmek üzere Gibraltar'dan hareket etti.

Gibraltar'ın 15 deniz mili Doğu'sunda batmakta olan bir tekne gören Kaptan Enver Tiryaki, durumu Gibraltar Trafik Kontrol ve İspanya MRSCC (Arama Kontrol Merkezi) ne bildirdi.

İspanyol Arama Kurtarma merkezi ile eşgüdüm içerisinde hareket eden M/V Müezzinoğlu gemisi kaptanı Enver Tiryaki, teknenin yanına giderek yarı batık halde olan teknenin enkazından 3 kişiyi kurtararak gemiye aldı.

Kurtarılanların ilk tıbbi müdahaleleri yapıldı, yemek ve kıyafet gibi gereksinimleri giderildi.

Daha sonra saat 15:45 UTC itibariyle İspanyol SAR (Arama-Kurtarma)  ekipleri kurtarma botu ile gemiye gelerek 3 kazazedeyi aldı, M/V Müezzinoğlu gemisi de seferine devam etti.

Daha sonra Müezzinoğlu gemisine bir telex mesajı gönderen İspanya'nın Taifa MRCCC Merkezi; kendi SAR sahalarında meydana gelen olayda kurtarma operasyonunda gösterdiği başarıdan dolayı Müezzinoğlu gemisi kaptanı ve Armatörüne teşekkür etti.

 

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmed c k
ahmed c k - 10 yıl Önce

Allah selamet versin,Enver Kaptan'ı tanıyan bilir; isinde ne kadar iyi oldugunu.Hüseyin AYTAN
Hüseyin AYTAN - 10 yıl Önce

Hayırlı seyirler Kaptan Denizin sakin yolun açık olsun

Tebrik ederim. Denizde yardımlaşmanın ölmediğini gösterdin Türk denizcisinin şerefini yükselttin Allah ailene bağışlasın. Yakında Sizin Baş Çarkçınız olarak çalışacağım için seviniyorum Birlikte çok daha başarılı olaçağımıza inanıyorum. Tekrar tebrik eder sizinle tanışacağım ve çalışacağım günü iple çekiyorum Türk denizcileri sizinle gurur duyuyor.

Hayırlı seyirler.

Saygılarımla.

Hüseyin AYTAN

Baş Makinist.

çığlık maviyıldız
çığlık maviyıldız - 10 yıl Önce

hayırlı yolculuklar enver kaptan yolun açık bahtın güzel olsun:)

Gürkan  GERGİN
Gürkan GERGİN - 10 yıl Önce

Kaptan Enver Tiryaki Beyefendi ile M/V Müezzinoğlu gemisinde 1999 yazında telsiz zabiti olarak 2 ay çalıştım. Bu kısa sürede iş displinine, insan merkezli, hoşgörülü ve empatik yönüne bizzat şahit oldum. Kendilerine yakışır bir yüksek insani duyarlılık göstermişlerdir; bende'niz de kendilerini tebrik ediyorum. Pruvaları neta olsun; Allah selamet versin.*Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı

Gemi Personeli
Gemi Personeli - 9 yıl Önce

Evet Enver kaptanın yaptığı şey çok hoş bir davranış, ama yanlız başınamı yaptı acaba? Diğer personelin adı neden geçmiyor? Hiç olmaz ise genel olarak 'PERSONELİ İLE BİRLİKTE' ibaresi kullanılamazmıydı? Ben dahil 15 kişi daha vardı o gemide, ve o 40-45 dakikalık süre zarfında can'la baş'la çalıştık. Ne yazıkki 1 kişiyi! kurtaramadık ama hava şartları müsade etmedi tabiki. Olayla ilgili arşivimdeki resim ve videoları sizlerle paylaşmak isterdim ama nasıl olsa yayınlazmandı! Tüm meslektaşlarıma Allah selamet versin.

recep tarakci
recep tarakci - 7 yıl Önce

ENVER KAPTAN KADAR İYİ BİR İNSANLA CALİŞDGIM ICIN COK ŞANSLİ HISSEDIYORUM. HAYATIM BOYUNCA BOYLE BABA BIR ADAM DAHA GÖRMEDIM GÖRMEMDE ... O COK İYİ BİR İNSAN . VE İŞİNDE COK BAŞARILI BİR KAPTAN.ALLAH SELAMET VERSIN...

Islameddin Aliverdiyev 2 muhandis
Islameddin Aliverdiyev 2 muhandis - 5 yıl Önce

2008ci ilde Gofer B gemisinde E.Tiryaki kapitanla islemisem,cox gozel bir insan,gozel de kapitandir!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176