banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

MT Buket'in Mürettebatı Kefaletle Serbest

M/T Buket tankerinin 16 kişilik Türk mürettebatı dün çıkarıldıkları mahkemece kefaletle serbest bırakıldı. Gemi kaptanının tutukluluk hali ise devam ediyor.

GÜNCEL 01.09.2009, 02:47
MT Buket'in Mürettebatı Kefaletle Serbest

MT Buket'in Mürettebatı Kefaletle Serbest

Gürcistan tarafından Sinop açıklarında seyretmekte iken kaçırılarak önce Poti'ye, sonra Batum'a götürülen, panama bayraklı ancak sahibi ve mürettebatı Türk olan M/T Buket tankerinin 16 kişilik Türk mürettebatı dün çıkarıldıkları mahkemece kefaletle serbest bırakılmasına karar verildi. Gemi kaptanı Kaptan Coşkun M. Öztürk'ün  tutukluluk hali ise devam ediyor.

DenizHaber.Com'a ulaşan bilgilere göre M/T Buket'in mürettebatının kefaleti bugün yatırılacak. Mürettebatın 2-3 gün içerisinde salıverilmesi bekleniyor.

Gemi Kaptanı Coşkun M. Öztürk'ün tutukluluk halinin ise bir sonraki mahkemeye kadardevam edeceği öğrenildi. Bir sonraki mahkemenin  yüksek mahkeme olduğu ve davanın Tiflis'te görüleceği DenizHaber'e ulaşan bilgiler arasında.

Yorumlar (10)
10 yıl önce
biz hükümetten yorum bekliyoruz, müsteşarlıktan bekliyoruz.
ilker kant 10 yıl önce
cpt.sınan 10 yıl önce
umutla bekleyiş,çabalar,stresli gecen ve gecicek olan gunler ve hükümetimizin denizine ve denizcilerine nekadar sahip çıktıgını görmüş olduk ve hala görüyoruz.gurcistan elini kolunu salladı meydan okudu karadenizde ve devlet sessız kaldı sayın ulastırma bakanımız iftardan iftara geziyor neden yatlar neden turk bayragına gecmedıgını anlatıyor.neden acaba konusmuyor mt buket hakkında veya dunya denizlerinde mahsur kalan denizcilerimiz icin.ne gibi bir çalısma yapmıslar.varmı duydugunuz birsey.sızlerde soyleyin konusun.Turkiyemizi denizlerimizi,armatorlerimizi,gemilerimizi ve kaptan ve personelimizi bukadar yanlız bırakmak neden????.
NİHAL ERGÜN 10 yıl önce
BU GÜN 20.GÜN ...17 MÜRETTEBAT VE PEŞLERİNDEKİ BELKİDE YÜZLERCE KİŞİDEN OLUSAN AİLELER ... 20 GÜN NE YEDİK NEYEDİLER NEİÇTİLER İÇTİK? NEFESMİ ALDIK CANMI VERDİK ? SESLERİNİ DUYMADAN GEÇEN KOSKOCA 20 GÜN VE BELKİDE DAHAA GÜNLER... BİZZ GEMİCİ AİLELERİYİZ EŞLERİMİZDEN KARDEŞLERİMİZDEN AYLARCA HABER ALAMADIGIMIZDA OLDU..AMA BİLİYORDUKKİ NAMERDİN ELİNDE DEĞİLLER ENİNDE SONUNDA BU GÜN SESİNİ DUYAMAZSAM YARIN DUYARIM UMUDUYLA HER GECE BAŞIMIZI YASTIGA KOYUP UYURDUK UYUDUK YEDİKTE İÇTİKTE .. AMA ŞİMDİ NAMERDİN ELİNDELER 2-3 GÜNE YOLLICAKLARMIŞ NAMERDLER !!! HAKSIZ YERE 24 YIL HAPİSLE YARGILIYORLAR KAPTANIMIZI BU KORSAN ZİHNİYETLİ ÜLKEMİ BİZE CANLARIMIZI 2-3 GÜNE KADAR YOOLLICAK ? RABBİM KULUNA TAŞIYAMIYACAĞI YÜKÜ VERMEZ .. RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN .. BİZE TEK YARDIM EDEN RABBİM NE DEVLET NE BİR BAŞKASI YARADAN YARDIMCIMIZ OLSUN..!!
Hakim Uslu 10 yıl önce
Bu sıkıntılı günlerde meslektaşlarıma ve ailelerine sabırlar diliyorum.Allah en kısa sağlık ve selametle zamanda ailelerine kavuşmalarını nasip etsin.
Egemen Hazar 10 yıl önce
Bir arkadaşımız müsteşarlıktan ve hükümetten yorum bekliyoruz diye yazmış.Ancak gemi Panama Bayrağı taşıdığı için Türkiye konuyla ilgili pek birşey yapamaz.Aslında öyle birşey ki,maalesef bir sıkıntınız veya ihtiyacınız olduğunda konsolosluklar ve konsolosluk personeli bile çoğu ülkede bize yardımcı olmuyor.Türk bayraklı gemilerde dahi durum böyle.
ertugrul erkan 10 yıl önce
ERTUGRUL ERKAN 10 yıl önce
Arkadaşlar öncelikle gemi personeline ve ailesine geçmiş olsun

benim babam da densademet adlı geminin kaptanı idi ve gürcistan tarafından gemi ordu açıklarında yakandı buket isimli gemi de sinop açıklarında yakalandı1 Türk sahil güvenliğine gemi personeli çagrı yapıyor ama ulasamıyorlar2 adamların bizden hibe olarak aldıkları hucum botlarla burnumuzun dibine giriyor kimse uyanmıyor3 gürcülerin dini imanı para parayı verdikten sonra halledilemeyecek iş yok4 biz sadece kaptana 60000 lari ödedik5 oradaki batum konsoloslugu onlara hizmet ediyor türk vatandaşların sorunlarını içeriye bile davet etmeden kapıda ayak üstü konuşup yolluyolar. ercan bey ve salih bey salla başı almaşı yapıyorlar6 Bu gemiler yakıtı türkiyeden alıyolar türkiyede faturasını kesip abazhaya gümrük veriyor ve gemileri yoluyor7 yakalanınca hiç bir yetkili ugraşmıyor8 sayın başbakanın bunlardan haberdar olması gerek yoksa daha yakalan gemiler bitmez

6
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?