M/S İhsan Alyanak Batığı Böyle Çıkarıldı

25 Temmuz 2011 Pazartesi günü İzmir Konak İskelesinde baş omuzluktan aldığı hasar nedeni ile batan M/S İhsan Alyanak’ın enkazı Derin Dalgıçlık tarafından 20 Eylül’de çıkarıldı

M/S İhsan Alyanak Batığı Böyle Çıkarıldı

25 Temmuz 2011 Pazartesi günü İzmir Konak İskelesinde baş omuzluktan aldığı hasar nedeni ile batan M/S İhsan Alyanak’ın enkazı Derin Dalgıçlık ve İnşaat Ltd. Şti. tarafından 20 Eylül’de çıkarıldı.

İzdeniz A.Ş.’ye ait İhsan Alyanak (MMSI: 271001243) vapuru 25 Temmuz tarihinde Konak- Karşıyaka seferi sırasında aldı yara sonucu battı. Batığın tanklarında bulunan yağ ve yakıtın çevre kirliliği oluşturmaması için, 27-30 Temmuz tarihlerinde ARAS Gemi Kurtarma tankların içindeki yağ ve yakıtı dalgıç marifeti ile tahliye etti.

Enkazın çıkarılması için yapılan ihaleyi Derin Dalgıçlık A.Ş. aldı. 2 haftayı aşkın bir sürede batığın yarası, menholleri ve deniz ile iştirakli diğer yerleri yara kapama sistemi ile kapatarak su sızdırmaz hale getirdi. Daha sonra batığın içindeki su dalgıç pompalarla tahliye edildi. Çalışmalar sırasında 1 adet yüzer vinç, römorkör ve dalış teknesi kullanıldı.

Yüzer hale getirilen enkaz 22 Eylül günü Aliağa Gemi Söküm Bölgesinde baştankara bir vaziyette ilgililere teslim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Amil Turgay
Amil Turgay - 8 yıl Önce

KURTARMA ÇALIŞMALARINDA EMEĞİ GEÇEN PERSONELİMİZE ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.AMİL TURGAY

DALGIÇLAR

...............

METİN SOLMAZ

İSMAİL KUCAKUŞAK

TİMUR ÖZBUCAK

KEMAL SATILMIŞ

AKİF YILDIRIM

BURAK SAKİN

UMUT HACIBEKİROĞLU

CİHAN KOCAMAZ

BİRKAN ERDEM

STAJER. ATASOY KENTGEMİ PERSONELİ

......................KAP.LEVENT BİKEC

SAİM KARATAŞ

YUNUS ATAŞ

İSMAİL KURT

NİHAT TOY

TURGAY ÖZER

TAHSİN SARGIN

dursun kaya
dursun kaya - 8 yıl Önce

kaza haberi gerçekten çok üzücü idi sevindirici tek yanı can kaybı olmaması,kurtarma operasyonunu gerçekleştiren firmayı tebrik ederim bu arada fotoğraflar çok etkileyici çekenin ellerine saglık haberleriniz böyle foto veya videolu olunca daha güzel oluyor.

kap.muhlis adıvar
kap.muhlis adıvar - 8 yıl Önce

Amil TURGAY'ı ve ekibini tebrik ediyorum. Yine bir inanılmaza imza attı. 60 yaşında bir yolcu vapurunu çıkarmak çok bilinmiyenli bir denklem gibidir.Medyadan takip ettiğime göre 13 gün gibi kısa bir sürede çıkardı. Tekrar sualtı camiası adına tebrik ediyurum.

SAYGILARIMLA

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176