banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

MOU Toplantısın'da Yemek Buluşması

Akdeniz MoU 14. Komite Toplantısı programı dahilinde, Memoranduma üye ülkeler ve toplantı katılımcıları onuruna 9 Ekim tarihinde akşam yemeği verildi.

GÜNCEL 11.10.2012, 13:34
2093
MOU Toplantısın'da Yemek Buluşması
Akdeniz MOU Toplantısın'da Yemek Buluşması 
 
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ev sahipliğinde İzmir’de düzenlenen Akdeniz Liman Devleti Kontrolü Memorandumunun (Akdeniz MoU) 14. Komite Toplantısı programı dahilinde, Memoranduma üye ülkeler ve toplantı katılımcıları onuruna 9 Ekim tarihinde akşam yemeği verildi.
 
 

Yemekte ev sahipliğini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ üstlendi.

Yemeğe Sivil Toplum Kuruluşları, Dokuz Eylül Üniversitesi ve özel sektör temsilcileri de katıldı.

Ayrıca toplantının 2. gününde; REMPEC tarafından yürütülen SAFEMED 2 projesi kapsamında, Akdeniz MoU Bilgi İşlem veri tabanında (MEDSIS) işletime girecek olan MEDRULES (Gemilerin Uluslararası denetim kurallarına elektronik ortamda ulaşılması) sisteminin teslim töreni gerçekleştirilmiştir. Yapılan törende Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ’ye katkıları ve bu önemli toplantıya ev sahipliği yaptığı için teşekkür edildi.

Toplantıda Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ tarafından, Akdeniz Bölgesinde gemilerin denetlenmesinde kalitenin yükseltilmesinin ve eşdeğer uygulamaların, uluslararası kuralların anlık takibinin, ülkeler arasındaki işbirliğinin ve ortak bir anlayışın sağlanmasının önemi vurgulandı. Akdeniz Bölgesinde yapılan denetimler çerçevesinde, bölge ülkeleri arasında tesis edilecek işbirliği ve uyumun, denizlerde kirliliğin önlenmesi ve denizde seyir, can, mal emniyetinin üst düzeyde korunmasına katkıda bulunulacağı ifade edildi.
 

  

 

 

 
Yorumlar (1)
Fatih Yılmaz 9 yıl önce
Akdeniz ülkelerinde ve ülkemizin Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgesi'nde bulunan Türk limanlarında yapılan PSC denetimleri Med MoU kapsamında icra ediliyor. Bu bakımdan Med MoU 14. Komite Toplantısı'na Türkiye'nin ev sahipliği yapması son derece önemli bir uluslararası başarıdır.

Başarıyla tamamlanan bu toplantının organizasyonunda çok büyük emeği olan GS Uzmanı Alper KARAEYVAZ dostum başta olmak üzere, emeği geçen herkesi yürekten kutlarım.

Saygılar, selamlar.

Fatih Yılmaz
15
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü