banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Mısır'da 700 TIR Mahsur Kaldı

Mısır'daki olaylardan önce bu ülkeye ve Körfez ülkelerine giden yaklaşık 700 TIR şoförü mahsur kaldı.

GÜNCEL 21.08.2013, 00:34
Mısır'da 700 TIR Mahsur Kaldı
Mısır'da 700 TIR mahsur kaldı

Mısır'daki olaylardan önce bu ülkeye ve Körfez ülkelerine giden yaklaşık 700 TIR şoförü mahsur kaldı.

UND Temsilcisi ve Orta Doğu sorumlusu Hamit Şanverdi, yaptığı açıklamada, 170 TIR'ın Mısır'ın Lamia Limanı'nda beklediğini, bazı araçların ise Suudi Arabistan'a gitmek üzere konvoy halinde hareket ettiğini söyledi.
 
Ancak karadan 200 km yol kat edecek olan araçların yol boyunca ne ile karşılaşacaklarını bilemediklerini kaydeden Şanverdi,
 
“Mısır'dan Türkiye'ye gelmek için limanda bekleyen 300'e yakın aracımız var. Suudi Arabistan'ın Duba Limanı'nda ise yine Türkiye'ye gelmek üzere 400'e yakın aracımız bekliyor. Türkiye'den gemi gitmediği için araçlar gelemiyor. Şoförlerimiz ve aileleri tedirgin, orada perişan durumdalar. Türkiye'ye nasıl ve ne zaman geleceklerini bilmiyoruz. Bizim bir an önce İskenderun'da bulunan gemi şirketi Ro-Ro gemisi göndererek araçlarımızı getirmesini umut ediyoruz. Yetkililerden de bu sıkıntılar bitinceye kadar araçlarımızı tahliye edilmesi konusunda yardımcı olmalarını bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.
 
Mısır'daki olaylardan üzüntü duyduklarını söyleyen Şanverdi, 700 aracın Mısır'daki olaylardan önce bu ülkeye gittiklerini belirterek şöyle dedi: “Araçlarımız darbeden önce gitmişlerdi. Ama onların da Türkiye'ye getirilmesi lazım. Ama nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. Şoförleri yeniden Mısır'a göndermek istiyoruz. Ancak hem kendileri ve hem de aileleri buna karşı çıkıyor. Nakliyeciler olarak ise sefer yapmak zorundayız, aksi halde işlerimiz bozulacak. Biz ise Körfez ülkelerine Mısır üzerinden değil de Süveyş Kanalı üzerinden göndermek istiyoruz. Yetkililerden acil olarak yardım ve destek bekliyoruz.”

Kaynak: CHA
Yorumlar (0)
17°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?