banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mısır ve Rusya'dan Akdeniz'de ortak tatbikat

4 Rus ve 5 Mısır gemisinin katılımıyla Akdeniz'de ortak tatbikat yapılıyor Rusya ve Mısır, Akdeniz'de ortak askeri tatbikat başlattı

GÜNCEL 11.06.2015, 03:07
Mısır ve Rusya'dan Akdeniz'de ortak tatbikat

Mısır ve Rusya'dan Akdeniz'de ortak tatbikat

4 Rus ve 5 Mısır gemisinin katılımıyla Akdeniz'de ortak tatbikat yapılıyor

 Rusya Deniz Kuvvetleri Karadeniz Donanması Basın Sözcüsü Vyacheslav Trukhachev'in yaptığı açıklamada, tatbikata 4 Rus, 5 Mısır gemisi katıldığını belirterek, İskenderiye limanını terk eden gemilerin tatbikat için belirlenen rotada hareket ettikleri söyledi.

Trukhachev ayrıca, tatbikata daha sonra bir Rus gemisinin daha katılacağını ve iki ülkeye ait gemilerin hava savunması, arama, kurtarma, kazalı gemileri çekme, helikopterden yük indirme, şüpheli gemilerin denetimi gibi görevleri yerine getireceklerini belirtti.

GÜNEY OSETYA'DA İNSANSIZ HAVA ARACI EĞİTİMİ

Rusya Güney Askeri Bölgesi Basın sözcülüğünden yapılan açıklamada, Güney Osetya'daki Dzartsemi eğitim bölgesinde insansız hava araçlarıyla eğitim başlatıldığı bildirildi. Bin 500 askerin görev aldığı eğitimde, "Zastava", "Granat", "Orlan", "Leer" tipli insansız hava araçlarının kullanıldığı kaydedildi. İnsansız hava araçlarıyla yapılacak keşif uçuşlarında temsili düşmanın tespit edileceği ve zırhlı araç ve tanklardan yapılan atışlarla hedefin imha edileceği ifade edildi.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
banner102