banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

MİLDEN Projesi'nin ilk denizaltısı TCG Piri Reis'in denize indirilme töreni gerçekleşti

Yeni Tip Denizaltı Projesi 1'inci Gemisi Piri Reis'in Havuza Çekme ve 5’inci Gemisi Seydialireis'in İlk Kaynak Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2022'den itibaren her yıl bir denizaltımız daha hizmete girecektir. 2027 yılında, 6 denizaltımızın tamamı da Deniz Kuvvetlerimizin emrinde hizmet vermeye başlayacaktır" dedi.

GÜNCEL 23.12.2019, 08:50
356
MİLDEN Projesi'nin ilk denizaltısı TCG Piri Reis'in denize indirilme töreni gerçekleşti

MİLDEN Projesi'nin ilk denizaltısı TCG Piri Reis'in denize indirilme töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölcük Tersane Komutanlığı’nda Yeni Tip Denizaltı Projesi 1'inci Gemisi Piri Reis'in Havuza Çekme ve 5’inci Gemisi Seydialireis'in İlk Kaynak Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "2022'den itibaren her yıl bir denizaltımız daha hizmete girecektir. 2027 yılında, 6 denizaltımızın tamamı da Deniz Kuvvetlerimizin emrinde hizmet vermeye başlayacaktır." dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Türkiye olarak geleceğimize güvenle bakabilmek için önce maziden atiye güçlü bir köprü kurmamız gerekiyor."

Türk milletine uzun yıllar boyunca bilinçli bir şekilde tarihi, kültürü, medeniyeti, kahramanlıkları ve başarılarının unutturulmak istendiğini söyleyen Erdoğan, "Sanki bu millet ve bu devlet gökten zembille inmişçesine geçmişiyle ilişkisi kesik bir tarih anlayışı yerleştirilmeyi çalışılmıştır." diye konuştu.

"BİZE DENİZE GİRECEK KIYI, OLTA ATACAK SAHİL BİLE BIRAKMAYACAKLAR"

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de izlediği politikaya ilişkin Erdoğan, şunları aktardı:

"Ülkemizin izlediği politika, boyundan büyük işlere kalkışarak başını belaya sokma veya hakkı olmadığı yerlere müdahalede bulunma değildir. Şayet KKTC ve Libya ile başlattığımız süreçlerden vazgeçersek, bize denize girecek kıyı, olta atacak sahil bile bırakmayacaklar."

"KİMSENİN HAKKINI GASP ETMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK"

Libya ile yapılan mutabakat muhtırasının hukukla çelişen yönü bulunmadığını belirten Erdoğan, "Karşımızdakilerin hak, hukuk, adalet, ahlak, insaf diye bir dertleri kesinlikle bulunmuyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim durduk yerde kimseyle maraza çıkarmak, kimsenin hakkını hukukunu gasbetmek gibi bir niyetimiz yoktur."

"TÜRKİYE ATTIĞI ADIMLARDAN KESİNLİKLE GERİ DÖNMEYECEKTİR"

Hiç kimsenin Türkiye'yi dışlama, kıyılarına hapsetme, ekonomik çıkarlarını gasbetme niyetiyle Türkiye'nin karşısına gelmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye ne Suriye'de attığı adımlardan ne Libya ile vardığı mutabakattan kesinlikle geri dönmeyecektir."

Türkiye'nin Libya'da işi olmadığını söyleyenlere seslenen Erdoğan, "Madem Libya'nın bizimle ilgisi yok, öyleyse Gazi Mustafa Kemal orada ne arıyordu?" dedi.

Libya'ya asker gönderme konusuna ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

"Gerekirse bu desteklerin askeri boyutunu artıracak, karada, denizde ve havada her türlü imkanı değerlendireceğiz."

“KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gölcük Tersane Komutanlığında Yeni Tip Denizaltı Projesi 1'inci Gemisi Pirireis'in Havuza Çekme ve 5’inci Gemisi Seydialireis'in İlk Kaynak Töreni'nde yaptığı konuşmada "Suriye'de olduğu gibi barış, huzur ve güvenlik sağlanana kadar Libya'da da kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

denizalti_1-007.jpgdenizalti_2-004.jpgdenizalti_3-002.jpgdenizalti_4-001.jpg

DENİZHABER 

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü