banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mezuniyet Töreni Gemide Yapıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mezuniyet töreni Fakültenin Teal Gemisi'nde yapıldı.

GÜNCEL 23.06.2012, 01:43
Mezuniyet Töreni Gemide Yapıldı

Yakın Doğu Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi'nin 13. mezuniyet töreni 22 Haziran Cuma günü Fakültenin Girne'deki Teal Gemisi'nde yapıldı.

Yorumlar (2)
james cook 9 yıl önce
Yıllardır hizmet vermekte olan Yakın Doğu Üniversitesi'nindeki eğitimin denizcilik sektörü işverenleri ve gemi sahipleri tarafından göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum(İTU veya DEÜ) olmazsa olmaz diyenler için söylüyorum NEU' da gerek vardiya zabitliği gerek uzakyol gemi makina mühendisliği gerekse deniz işletmeciliği bölümlerinde KKTC'deki çoğu üniversitelerdeki bölümlerde uygulanmayan gevşek eğitimşeklinde olmayıp (kendi fikrim yoruma açık) gayet disiplinli ve öğretmeye odaklı bir eğitim verildiğini sektörde faliyet gösteren mezunlardan görüyorum. Bunun yanında ayrıca deneyimli öğretim görevlileriyle eğitimini sürdürmekte olan NEU Denizcilik Fakültesi'nin yeni nesillere Denizciliği Türk'ün Milli Ülküsü Olarak Benimseyecek ve Onu en Kısa Zamanda Başaracak genç beyinler yetiştireceğini temenni ederim.saygılarımla....
Nuri Durak 9 yıl önce
Kendim YDO 1980 güverte mezunuyum. 32 yıl sonra oğlumun da tamamen kendi tercihi ile güverte bölümünden mezun olmasından büyük gurur duydum. Bu arada okulda öğretim görevlisi olarak hizmet veren Kutlu Bayramoğlu, Uğur Temen kardeşlerimi de yıllar sonra tekrar görmek mutluluğunu yaşadım. Emekleri için teşekkür ederim. Bu vesileyle geçen yıl vefat eden okul makina bölüm başkanı Hal Hasan Haloğlu'nu da rahmetle anıyorum. Gençlere Allah selamet versin.
7
açık
banner102