Mersin-İskenderiye Ro-Ro Seferleri Başlıyor

Ambarlı – Bandırma hattında 2 adet RORO gemisi ile taşımacılık yapan İstanbullines A.Ş, Şubat ayı içerisinde Mersin – Iskenderiye arasında RORO seferlerine başlıyor.

Mersin-İskenderiye Ro-Ro Seferleri Başlıyor

İSTANBULLINES A.Ş.  MERSİNİSKENDERİYE RORO SEFERLERİNE BAŞLIYOR.

Ortadoğu ülkelerine giden  Türkiye plakalı tırların  Suriye geçişlerinde yaşadığı sıkıntılar üzerine yapılan çalışmalar neticesinde Marmara Denizi’nde Ambarlı – Bandırma hattında  2 adet  RORO gemisi  ile taşımacılık yapan   İstanbullines A.Ş, Şubat ayı içerisinde Mersin – Iskenderiye arasında RORO seferlerine başlıyor.

Seferler  Salı, Perşembe ve Cumartesi akşamları saat 22:00’de  karşılıklı olarak Mersin ve İskenderiye’den yapılacak. Hatta konulacak olan  RORO gemileri  100 TIR kapasiteli olup  Suriye’den transit olarak geçen Türkiye plakalı  TIR’ların tamamını taşıyacak.

Şubat ayı başında başlayacak olan seferlerin Mısır ayağı, aynı  zamanda Istanbullines’ın ortağı olan Suudi Arabistan kökenli  Nesma Holding’e bağlı Namma  Denizcilik Şirkerti tarafından yapılacak.

İskenderiye’ye deniz yoluyla gidecek olan TIR’lar oradan Mısır’ın  Safaga limanına kara yoluyla gidecektir Safaga limanından ,  Suudi Arabistan’ın Dıba limanına geçerek bütün körfez ülkelerine buradan dağılacak. 

Mısır _ Suudi Arabistan geçişi , halihazırda burada çalışmakta olan Namma Denizcilik Şirketi’nin RORO gemileri ile sağlanacak.

Tırların Mısır geçişinin sigortası ve diğer işlemleri Namma Denizcilik tarafından yapılacak.

İstanbullines tarafından DenizHaber'e gönderilen yazılı açıklamada; "Türkiye – Mısır - Suudi  Arabistan ve diğer körfez ülkelerini bağlayacak olan deniz koridorunun Türkiye’ nin tıkanma noktasına gelen  ortadoğu taşımalarında can damarı olacağının bilincinde olarak, Doğu Akdeniz’de ilk defa gerçekleştirilen  RORO hattının ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." denildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
husamettin canbilen
husamettin canbilen - 7 yıl Önce

Tebrikler ve başarılar dilerim.Gelişmesi beklenen bir hat. UND roro böyle bir sıkıntı ile Bulgarların zülmü ile başladı bugün 950 milyon usd değere ulaştı.SAYIN CANER PALA Türkiyenin yunanistana roro hattı ihtiyacı yok zaten daha ucuz ve kısa sürede mallarımız gitmekte.Ayrıca hergün roro gemileri yunan limanlarına Türkiyeden araba taşıyor. zaten Yabancı car carrier tabir edilen gemiler gidiyor. İhtiyac olursa

UN Ro/Ro Toulon -Ambarlı hattı gemileri buraya uğrak yapar. Yol üstü bir Limandır.Ama hiç ihtiyaç olmadığı için talepte yoktur.Ancak sizin sokağa atılacak paranız varsa verin biz Yunanistana bir hat açalım????Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak maalesef bizlere mahsus bir özellik

CANER PALA
CANER PALA - 7 yıl Önce

BRAVO AVRUPA KAPIMIZ YUNANİSTANA TEK BİR RO RO GEMİSİ BİLE YOKKEN SİZ GİDİN MEDENİYETTEN UZAK MISIRA GEMİ KOYUN DOLSUN TURKIYE ARAPLARLA BRAVO SIZE.

SAYGINLAR  NAKLİYAT
SAYGINLAR NAKLİYAT - 7 yıl Önce

merhaba,biz sürekli karayolu ile taşıma yapmaktayız.. toplamda suudi arabistan navlunu ne olacak ? mersinden taaki , duba limanına kadar ? ordan, kuveyt, katar, dubai'ye nasıl gidilecek, malların vergisi limandamı yatıralacak bu durumda ? www.sayginlarnakliyat.com

İSHAK EKİNCİ
İSHAK EKİNCİ - 7 yıl Önce

TEŞEKÜRLER BÖYLE BİR GELİŞİM DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İÇİN DÜŞÜNCENİZ VE PLANINIZ GÜZEL DE AMA MISIRDA YOL GÜVENLİYİ VARMI AYRIYETEN MISIRDA KAÇ KM KARA YOLUYLA GİDİLECEK BENİM BİLDİYİM KADARIYLA MISIRDA YABANCI ARAÇLARA KENDİ PLAKALARINI TAKIYORLARDI ŞİMDİ DEYİŞMİŞMİ BİLMİYORUM.MASRAF NE OLACAK AYRI YETEN SUDİ ARABİSTAN LİMANI KALDIRACAKMI BU ARAÇLARI BUNLARI ARAŞTIRMAK LAZIM BENCE YİNEDE HAYIRLISI DİYELİM.

vladimir  atsız
vladimir atsız - 7 yıl Önce

bence direk arabistana giden ro ro gemileri olmalı,ro ro hatları gelişmeli ve çoğalmalı,karayoluna değil demiryolu ve denizyoluna önem vermeliyiz

ADINIZI YAZIN
ADINIZI YAZIN - 5 yıl Önce

çok iyi olmuş , Antalyadanda MIsıra sefer isteriz.

gezmek istiyoruz

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176