banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mersin Deniz Ticaret Odası 30. yılını kutladı

Mersin Deniz Ticaret Odası'nın 30. kuruluş yıldönümü, bir otelde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Mersin Valisi Ali İhsan Su, “Deniz Ticaret Odamız ilimizin gelişimine önemli katkılar sağlıyor" dedi.

GÜNCEL 28.09.2019, 10:40
Mersin Deniz Ticaret Odası 30. yılını kutladı

Mersin Deniz Ticaret Odası'nın (MDTO) 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Mersin Valisi Ali İhsan Su, bir otelde düzenlenen programdaki konuşmasında 3 tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye'nin stratejik anlamda "dünyanın en önemli yerleşkesine sahip olduğunu" söyledi. Coğrafi önemin beraberinde büyük sorumluluklar getirdiğinin altını çizen Su, "Ülkemiz genelinde ve ilimiz özelinde hem kamu sektöründe çok önemli hizmetler, yatırımlar gerçekleştiriliyor hem de özel sektörde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu önemli hizmetlerin bir kısmı sivil toplum kuruluşları eliyle gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede Deniz Ticaret Odamız da ilimizin gelişimine önemli katkılar sağlıyor." diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da yıl dönümlerinin önemli anlamlar ifade ettiğini belirterek, "30 yaş aslında Mersin Deniz Ticaret Odasının kökleştiğinin en somut göstergesi. Kurumun, bir başka önemi de Türkiye'deki iki Deniz Ticaret Odasından biri olması. Kurucularından Allah razı olsun" dedi.

Odanın geçmişi ve çalışmalarına ilişkin sinevizyon gösterimlerinin yapıldığı programda, sanatçı Ayşegül Aldinç de sahne aldı.

Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan da katıldı.

mersin_deniz_ticaret_odasi_1-001.jpgmersin_deniz_ticaret_odasi_3-001.jpgmersin_deniz_ticaret_odasi_2-001.jpgmersin_deniz_ticaret_odasi_5.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (1)
Hakkı Toros 1 yıl önce
İzmir'li bir denizci olarak başarılarınızı kıskanarak takip ediyorum.
Yönetimi ve kurucuları tekrar kutluyorum.
1
açık
banner102