banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Mersin açıklarında bekleyen feribotlar

Taşucu Limanı'na yanaşamayan 5 feribottan, yolcuların çoğunluğunun içinde bulunduğu 3'ü Mersin Limanı'na demirledi

GÜNCEL 02.01.2016, 09:58
678
Mersin açıklarında bekleyen feribotlar

Mersin açıklarında bekleyen feribotlar

 KKTC'den ve Lübnan'dan Mersin'in Silifke ilçesine dün gelen ancak fırtına nedeniyle Taşucu Limanı'na yanaşamayan 5 feribottan, yolcuların çoğunluğunun içinde bulunduğu 3'ü Mersin Limanı'na demirledi.

 Yeni yıla açıkta demirli feribotta giren yolcular, karaya ayak basar basmaz büyük sevinç yaşadı.

MERSİN (AA) - Lübnan ve KKTC'den Mersin'e gelen ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle, Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı açıklarında bekleyen 5 feribottan, yolcuların büyük kısmının bulunduğu 3'ü Mersin Limanı'na geldi. Alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarının bugün de sürmesi nedeniyle, Taşucu Limanı'na yanaşamayan ve içinde yaklaşık bin kişinin bulunduğu feribotlardan 3'ü, Mersin Valiliği koordinesinde Mersin Limanı'na yönlendirildi.

Limana ilk olarak gelen ve Lübnan'dan çarşamba günü yola çıkan "Med Star" adlı feribotta bulunan 350 kişi, görevliler tarafından tahliye edildi. Fırtına nedeniyle dün akşam Silifke'ye inemeyen ve yeni yıla liman açıklarında feribotta giren yolcular, karaya ayak basar basmaz büyük sevinç yaşadı.

Aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu yolcular, burada kendilerini bekleyen otobüslerle limandan alındı. Gemide bulunan tır şoförü Mehmet Berk, gazetecilere yaptığı açıklamada, hava şartlarının olumsuz gitmesi dolayısıyla uzun süre açıkta beklediklerini belirtti. Berk, "Çok sayıda yolcu vardı, bazılarını yer yer sakinleştirmek zorunda kaldık. Yeni yıla da gemide girdik. Evimizde geçirmek istiyorduk ama kısmet olmadı. Farklı bir yılbaşı oldu" dedi.

Lübnanlı bir yolcu da fırtına nedeniyle karaya çıkamadıklarını ifade ederek, kendilerine yardım edenlere teşekkür etti. Bu feribotun ardından, KKTC'den yolcu taşıyan "Lady Su" feribotundaki yolcular da limana ulaştı.

Lübnan'dan gelen bir başka feribot olan "Via Mare"deki yolcular da limana çıktı. İçinde araç ve az sayıda yolcu bulunan 2 feribotun ise hava şartlarının düzelmesinin ardından, Taşucu'na yanaşacağı bildirildi. Lübnan ve KKTC'den Mersin'e yolcu taşımacılığı yapan 5 feribot, dün akşam fırtına nedeniyle Mersin'in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı'na yanaşamamış, hava şartları ilçede bugün de düzelmeyince yolcuların büyük bölümünün bulunduğu 3 feribot öğle saatlerinde Mersin Limanı'na yönlendirilmişti.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü