banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Marmaris'te Yağmur Fırtına Dolu

İki balıkçı teknesi battı, ilçede hayat olumsuz etkilendi

GÜNCEL 23.11.2013, 00:03
2188
Marmaris'te Yağmur Fırtına Dolu

Marmaris'te Yağmur Fırtına Dolu

Muğla'nın Marmaris ilçesini gece boyunca devam eden sağanak yağış ve sabah saatlerindeki 30 dakikalık şiddetli rüzgarın ardından bu kez dolu vurdu.

Muğla'nın Marmaris ilçesini gece boyunca devam eden sağanak yağış ve sabah saatlerindeki 30 dakikalık şiddetli rüzgarın ardından bu kez dolu vurdu. İki balıkçı teknesi battı, ilçede hayat olumsuz etkilendi. Meteoroloji'nin yurdun Batı bölgelerini etkileyeceğini açıkladığı şiddetli yağmur ve fırtına, Muğlu'nın Marmaris ilçesinden itibaren etkili olmaya başladı. Marmaris'de gece başlayıp, sabah saat06.30'a kadar aralıklı devam eden sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Marmaris-Datça, Marmaris-Turunç karayollarında düşen kaya parçaları trafiği aksattı.

Yat limanı ve Uzunyalı Mevkii'nde Demirli teknelerin başında sabaha kadar personel nöbet tuttu. Yağış nedeniyle, biri yaralamalı olmak üzere toplam sekiz maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Yeni ve Eski Datça Yolu'nda oluşan su birikintileri sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oldu. Belediye ekipleri tıkanan logarları temizledi.Gece boyunca devam eden yağmur günün ağarmasıyla kesildi. Deniz ve derelerin rengi dağlardan gelen sularla değişti. İlçe merkezinden Turban Mevkii'ne kadar olan 8 kilometrelik deniz kıyısı kahverengiye döndü. Sabah sporu yapan vatandaşlar Marmaris Körfezi'nin kahverengi görüntüsünü cep telefonları ile çekti.

30 DAKİKA ŞİDDETLİ RÜZGAR YETTİ

Aralıklı sağanak yağışın son bulmasının ardından başlayan şiddetli rüzgar yaşamı olumsuz etkiledi. Saat.06.50 sıralarında başlayan ve 30 dakika süren şiddetli rüzgar nedeniyle Kemal Elgin Bulvarı ve Turban Mevkii sahilinde iki balıkçı teknesi battı ve biri karaya vurdu. İlçe Merkezi'nden Turban Mevkii'ne kadar olan kıyı kesimdeki birçok restoran ile kafeteryanın sandalye ve masaları denize uçtu. Palmiye ağaçlarının dalları kırıldı. Bazı ağaçlar yerlerinden söküldü. Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı, kaptanlara dikkatli olmaları konusunda telsiz anonsu yaptı.

YELKENLİ BATMASIN DİYE MÜCADELE VERDİ

Denizin ortasına demirlediği 'Marmaris isimli yelkenlisinin batmaması için mücadele veren denizcinin görüntüsü kameralara takıldı. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gece 24.00- 06.00 arası metrekareye 89 kilogram yağış düştüğünü bildirdi. Sağanak yağışların aralıklı olarak hafta sonuna kadar devam edeceği Marmaris'de sabah saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgarın saatteki hızının 60 kilometreyi bulduğu belirtildi.

DOLU YAĞIŞI PANİĞE NEDEN OLDU

Saat 08.30'da ise bu kez Marmaris yağmur ve fırtınanın ordından dolu kabusu yaşadı. 15 dakika boyunca önce nohut sonra fındık büyüklüğündeki şiddetli dolu yağışı kısa süreli paniğe neden oldu. Bazı iş ve evlerin camları kırıldı. Dolu sonrası yerine sağanak yağışa bıraktı

Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü