banner191

banner148

banner179

banner176

Marmariste denizcilik eğitim merkezi açıldı

Sertifikalı yat kaptanlığı ve gemici eğitimlerinin verileceği Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi geçtiğimiz Cuma günü eğitim ve öğretim hayatına başladı.

GÜNCEL 06.09.2014, 13:19
Marmariste denizcilik eğitim merkezi açıldı

Marmaris ve çevresinin denizcilik eğitimleri üzerine ihtiyaç duyduğu sertifikalı yat kaptanlığı ve gemici eğitimlerinin verileceği Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi geçtiğimiz Cuma günü eğitim ve öğretim hayatına başladı.

Marmaris’te denizcilik alanında büyük bir boşluğu dolduracağı düşünülen eğitim merkezi, okul bahçesinde düzenlenen törenle açıldı. Törende okulun açılışından doyı adanan adak kurbanı da kesilerek dağıtıldı.

Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi kurucuları Kenan Özdemir ve Süleyman Ekin, Marmaris’te Marmaris halkını ihtiyaç duyduğu büyük bir boşluğu tamamladıklarını ifade ederek, eğitim merkezlerinde alanında uzman kişilerin görev yaptığı, uzak yol kaptanı ve uzak yol baş mühendislerinin de bulundu 9 meslek hocasıyla eğitim hayatına başladıklarını ifade ettiler.

Eğitim Merkezi Kurucularından Süleyman Ekin, “Eğitim merkezimizde bir çok üniversitede dahi bulunmayan alanında uzman öğretmenlerimiz bulunuyor. Aramızda uzak yol kaptanı ve uzak yol baş mühendisi öğretmen arkadaşlarımız var. Okulumuzda kayıtlar başladı. 9 Eylül 2014’te 8 hafta sürecek olan gemicilik eğitimleri, 16 Eylül’de de 4 hafta sürecek olan yat kaptanlığı kurslarımız başlayacak” dedi.

Şu anda her türlü donanıma sahip olan eğitim merkezinde, bilgisayar odalarından, radar ve harita çalışmalarına kadar uygulamalı olarak verilecek eğitimlerde, kursiyerin denizcilikle ilgili karşılaşabileceği her türlü bilgi ve donanıma sahip olması hedefleniyor. Üç katlı binada konuşlanan Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi 3 sınıf daha ilave ederek sınıf sayısını 7’ye çıkarmaya hazırlanıyor.

Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi Kurucularından Kenan Özdemir’de, denizcilik üzerine eğitim almak isteyen tüm herkesi kurslara katılmayı davet ederek, “ Amacımız yatlara ve gemilere gönderdiğimiz  gemi adamlarının eğitimli ve donanımlı olması ilk hedefimizdir. Denizde karşılaşabileceği her türlü koşulları burada kursiyerlerimize öğretiyoruz” dedi.

Kayıtlar Başladı

Bu yıl ilk eğitimlerine başlayacak olan Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi 9 Eylül’de gemicilik eğitimleri, 16 Eylül’de de yat kaptanlığı kursları ile eğitimlerine başlayacak. Bu alanda eğitim almak isteyenler için kayıtlar devam ediyor. Bilgi için 0252 417 44 88’den bilgi alınabilir. Özel Marmaris Denizcilik Eğitim Merkezi Marmaris Özel Ahu Hetman Hastanesi Arkası ve MARTAB karşısında yer alıyor.

Verilen Eğitimler ve Sertifikalar

Yat Kaptanlığı

Gemici

Yağcı

STCW (Denizde Güvenlik)

Radar Gözlem ve Plotlama

Tıbbi Bakım

İlk Yardım

Güvenlik Tanıtım

Güvenlik Farkındalık

Belirlenmiş Güvenlik Görevleri

Ro-Ro Yolcu Gemileri

Yorumlar (10)
TEVFİK BATUŞ 6 yıl önce
SEVGİLİ SÜLEYMAN KARDEŞİM, CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN BU VESİLE İLE YDO MARMARİS'TE KURULMUŞ OLDU.
Ydo 6 yıl önce
Ya bu nasıl bir nano milliyetçi bir yaklaşım adamlar aylardır bir YDO lunun gazabına uğradı da öyle açtı . şimdi böyle ilkel bir duyguyla Marmaris'e kurulmadan bahsediyorsunuz

Ayıp ayıp
Zeki Özçelik 6 yıl önce
Süleyman kaptan hayırlı olsun, eğitimde fark yaratacağınıza inanıyorum.
aziz Dülgeroğlu 6 yıl önce
hayırlı uğurlu olsun harika bir tesis kurmuşunuz
ADINIZI YAZIN 6 yıl önce
SEVGİLİ SÜLEYMAN KARDEŞİM CAMIAMIZA HAYIRLI OLSUN BU VESİLE İLE YDO MARMARİS'İN TEMELİ DE ATILMIŞ OLDU.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Hayırlı olsun, başarılar dilerim.Eğitim işi kutsal iştir. Çok büyük sevab kazanacaksınız. Allah utandırmasın. www.refikakdogan.com
şükrü özcan 6 yıl önce
Denizcilik eğitiminin yurdunherköşesine yayılmasındaki katkından dolayı kutluyorum.Allah utandırmasın
denizkızı 6 yıl önce
Eski bir öğrenciniz olarak tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Sizinle gurur duyuyorum, hayırlı olsun...
Selçuk Şenkal 6 yıl önce
Deneyimli ve kalifiye yönetici ve eğitici kadrosuna sahip bu eğitim kurumumuz bölgedeki denizcilerimize ve denizciliğimize önemli katkılar sağlayacaktır. Başarılar dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?