banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Marmaris'e Yük Gemisiyle Yat Geldi

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yapan ve daha sonra yavaş manevralarla Marmaris Limanı'na demir atan ''BBC Congo'' adlı yük gemisi, ilçeye üç lüks yat getirdi.

GÜNCEL 21.03.2010, 11:07
2206
Marmaris'e Yük Gemisiyle Yat Geldi

Marmaris'e Yük Gemisiyle Yat Geldi

Turizm sezonuna yaklaşırken Muğla'nın Marmaris ilçesine özel donanımlı bir yük gemisi tarafından getirilen üç yat, saatler süren çalışma sonrasında denize indirildi.

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yapan ve daha sonra yavaş manevralarla Marmaris Limanı'na demir atan ''BBC Congo'' adlı yük gemisi, ilçeye üç lüks yat getirdi. Yat taşımacılığı için özel olarak tasarlandığı belirtilen gemiye, yatların büyük halat ve zincirlerle sabitlendiği görüldü.

Karayip Denizi'nin doğusunda yer alan Antigua isimli ülkenin bayrağını taşıyan geminin, Victoria Limanı'ndan geldiği ve 12 bin 974 groston ağırlığında, 143 metre uzunluğunda olduğu bildirildi. Geminin, indirme işleminin tamamlanmasının ardından İtalya'nın Taranto şehrine gitmek üzere ilçeden ayrılacağı kaydedildi.

Marmaris Liman İşletmeciliği yetkilileri, sahiplerinin müsaade etmemesi nedeniyle yatların kimlere ait olduğu konusunda bilgi vermedi.

Yaklaşık 250 koyun bulunduğu Marmaris'te, Marmaris Yat Marin, Marmaris Netsel Marina, Marmaris Martı Marina ve Albatros Marina isimli 4 marina bulunuyor. 3 bin 500 civarında yat çekme ve bağlama yerine sahip ilçedeki marinalar, yıl boyunca yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor.

 

Yorumlar (2)
GENERAL 12 yıl önce
SAYIN EDİTÖR,

BU TİP HABERLERİNİZDE BİRAZ DAHA ARAŞTIRMACI OLMANIZ RİCA OLUNUR.

MARMARİSE GELEN YATLARIN %80-90 DECK CARGO OLARAK GELİYOR.

ÖZELLİKLE SN INTER-DOLPIN FIRMASI HEMEN HEMEN HER YIL 20-30KADAR YAT GETİREREK SEKTÖRE BÜYÜK BİR HİZMET SAĞLAMAKTADIR.

SONUÇTA BU GEMİYLE 3 YAT GELMİŞ.OYSA Kİ BU TİP GEMİ İLE TEK SEFER 12-14 YAT GELDİĞİNE BİZLER ŞAHİT OLDUK.

LÜTFEN DİKKAT.SELAMLAR KOLAY GELSİN
12 yıl önce
BU GEMİ MARMARİSE NERDEN GELMİŞ,NİYE GELMİŞ,GELİRKEN O 3 YATI NERDEN YÜKLEMİŞ,YATLAR KAÇ TON,KAÇ PARA NAVLUN ALMIŞ,MARMARİSTE O 3 YATI KİMLER TESLİM ALMIŞ,TESLİM ALANLAR KİMLER,BUNLARIN HEPSİNİ YAZINIZ BİŞEY OLMAZ.............MİLLET BİLGİLENSİN SAYGILAR.......MASTER OF PİRE
banner255
3
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü