Marmara Deprem Sinyalleri Veriyor!

Bandırma'ya gelen İ.Ü.Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu Erdek'in Düzler mevkiinde sık sık yaşanan deniz çekilmesi olayının gel- git olayı olmadığına dikkat çekti.

Marmara Deprem Sinyalleri Veriyor!

Marmara sinyal veriyor! 
 
Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu'dan ürküten açıklama

911 Arama ve Kurtarma Derneği'nin öğrencilere yönelik düzenlediği konferansa katılmak üzere Bandırma'ya gelen İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, son iki gün içinde Marmara Denizi'nde meydana gelen 2.8 ve 3.7 büyüklüğündeki depremleri değerlendirdi. Gündoğdu Marmara Kuzey Anadolu Fay hattının gerildiğini belirterek, "Bu hareketlilik dikkate değer bir gelişme" dedi.

Marmara Denizi'nde iki gün içinde yaşanan hareketliliğin sıradışı bir hareketlilik olduğunu ve büyük depremin üzerinden 10 yıl geçmesine karşın fay hattında hareketliliğin artmasının iyimser bir tablo olmadığını belirten Oğuz Gündoğdu, Marmara Denizi'ndeki hareketliliği değerlendirdi. Gündoğdu,

"Marmara Denizi'ndeki hareketlilik devam ediyor, ancak bu hareketlilik son iki günde 3.7 büyüklüğüne ulaşmış hareketlilik ortaya koyuyor. Bu hareketliliğe bakınca pek de iyimser konuşamıyoruz. Fakat hareketlilik artmış derken hemen büyük deprem olacak da diyemeyiz. 1999 büyük depreminin üzerinden 10 yıl geçti ve fay hattında hareketlilik son bir ay içinde artmaya başladı. Bu hareketlilik dikkate değer bir gelişme. Bu hareketlilik kesinlikle öncü değil ancak, Marmara Denizi'nin altındaki Kuzey Anadolu Fay hattının sinyal verdiğini söyleyebiliriz" diye konuştu.

Bölgedeki bu hareketliliğin araştırıldığını sözlerine ekleyen Oğuz Gündoğdu, "Bir ay içinde başlayan hareketlilik devam ediyor. Bir kez daha altını çizerek vurgulamak istiyorum ki Marmara Denizi sinyal veriyor" dedi. Erdek'in Düzler mevkiinde sık sık yaşanan deniz çekilmesi olayının gel- git olayı olmadığına da dikkat çeken Gündoğdu, bu bölgenin Şinografi dairesi tarafından da incelenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176