Malaka Boğazından geçiş paralı oluyor.

Bu amaçla yapılan ve kıyıdaş ülkeler ile Nippon Vakfı’nınkatıldığı toplantı, Boğazların seyir güvenliği projeleri için uluslar arası fon sağlama adına yapılan ilk toplantı...

Malaka Boğazından geçiş paralı oluyor.

Malaka Boğazından geçiş paralı oluyor

Malaka Boğazı’na kıyıdaş devletler, Japon Nippon Vakfı’nın öncülüğünde toplanarak Nisan Ayında Malaka ve Singapur Boğazlarından geçen gemilerin ödeyecekleri ücretler için fon oluşturulması konusunda karar aldılar.
Fon, Malaka ve Singapur Boğazında seyir güvenliğini sağlayan seyir yardımcılarının kurulum ve bakım giderlerinin bu boğazları kullanan gemiler tarafından karşılanmasını amaçlıyor.

Bu amaçla kurulacak Seyir Yardımcıları Fonu’nun ilk sekreteryasına ev sahipliği yapacak ilk ülke Malezya olacak. Malezya Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarı Abdullah Yusuf Basiron, oy birliği ile fon oturum  başkanlığına seçildi.

Fon, dünyanın trafiği en yoğun suyollarından olan Malaka ve Singapur Boğazlarında yer alan 51 seyir yardımcısının bakım-tutumuna bu boğazları kullanan devletler ve denizcilik endüstrisinin katılımda bulunmasını sağlayacak.

Bu amaçla yapılan ve kıyıdaş ülkeler ile Nippon Vakfı’nınkatıldığı toplantı, Boğazların seyir güvenliği projeleri için uluslar arası fon sağlama adına yapılan ilk toplantı olma özelliğini taşıyor.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
sezai nizamoğulları
sezai nizamoğulları - 11 yıl Önce

yıllardır iki Allah vergisi boğazlarımız üzerinde bizden baska tüm ülkeler ve kimseler(!)egemenlik taslar durur,uluslararası su yolu mavalını bastırır bizde üzerinde ve gerçekte sahibiyken egemenliğimizi ve haklarımıza başta kendimize ve elbette,hiç kimselere anlatıp savunamayız ve adeta kader kurbanı misali,bizleri bir kaşık suda boğmaya hazır bu taifeden himmet bekleriz.elin adamını görün bak nasıl egemenlik haklarına sahip çıkıyorlar.kılıflarıda hazır;buralarda ki geçiş ve seyir emniyetini sağlamak ve yapılan harcamaları paylaşmakmış...elbet de bizim istanbul ve çanakkale boğazlarına böyle şeyler uygulanamaz...elbette adamına göre muamele,elbette yiyebildiğimiz kadar...ama unutulmasınki:herkes hakkettiği muameleleri görür vede yönetilir.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176