banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Maersk'ün 6 Gemisi İskoçya Koylarında Yatıyor

Maersk’in 2009 boyunca İskoçya’nın Loch Striven koyunda hizmet dışı bıraktığı altı konteyner gemisinin diğer konteynerli taşımacılık şirketlerinin hizmet dışı kalmış gemileri gibi

GÜNCEL 27.02.2010, 01:29
Maersk'ün 6 Gemisi İskoçya Koylarında Yatıyor

Hizmet dışı kalan gemiler koylarda

Maersk’in 2009 boyunca İskoçya’nın Loch Striven koyunda hizmet dışı bıraktığı altı konteyner gemisinin diğer konteynerli taşımacılık şirketlerinin hizmet dışı kalmış gemileri gibi yakın zamanda yeniden servise girmesi bekliyor.

Denizcilik tarihinde ilk kez servis dışı kalarak korunmalı koylarda, nehirlerde bağlanan konteyner gemilerinin ana makine ve sair donanımları gibi elektronik donanımlarının uzun süreli kullanım dışı kalması halinde nasıl korunacağı ayrı bir sorun meydana getirmekte.

Denizcilik çevreleri 1970 sonlarında ve 1980 başlarında petrol krizi nedeniyle çok yüksek sayıda ham petrol tankerinin servis dışı kaldığını, fakat konteyner gemilerindeki gibi çok yoğun elektronik sistemler sorunlarıyla ilk karşılaştıklarını belirtiyor.

Bu gemiler aynı zamanda liman başkanlıkları kadar, çevre sakinleri için bir taraftan yasal sorunlar meydana getiriyor. Loch Striven halkı başlangıçta bu gemilerin manzaralarını kapattığından şikâyet etmişlerdi. Ancak zamanla bölgeye turist çektiği ve alışveriş yapanların arttığının artmasıyla şikâyetler azaldı.

[0000amers001.jpg]

[0000amers004.jpg]

 

 

Yorumlar (1)
BASRI-YAKINGEL 11 yıl önce
Sayin yönetici,, resimli haberler harika oluyor, lütfen mümkün oldugu kadar haberleriniz resimli ve detayli olsun,, biz ayni haberleri baska haber siteleri, veya gazetelerdende okuyabiliyoruz,, ama bu denizciler sitesi bizim icin bambaska,buradan haber, ve olaylari takip ediyoruz,, vede haz duyuyoruz,, sizlerde bizim isteklerimize lütfen kulak veriniz.... Basarilar dilegimle..............
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102