banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Maersk, Korsanlara Karşı "Korsan" Kiraladı

Maersk, gemilerinden Brigit Maersk'e 2008 yılı Aralık ayında Somali yakınlarından geçerken refakat etmesi içinTanzanya'dan devriye botunu kiralamış.

GÜNCEL 05.01.2010, 21:09
Maersk, Korsanlara Karşı

Maersk, Korsanlara Karşı "Korsan" Kiraladı

Maersk, Aralık 2008'de gemilerinden Brigit Maersk'e 2008 yılı Aralık ayında Somali yakınlarından geçerken Tanzanya Deniz Kuvvetlerinden bir devriye botunu refakat etmek için kiraladığını açıkladı.

Lloyds List'ten David Osler'in haberine göre; Maersk'in açıklamasının bölgedeki ülkelerden Yemen'in; 3 günlük Aden Körfezi geçişi için 29.500 USD karşılığında askeri gemi eskortu verebileceğini açıklamasından sonraya denk gelmesi dikkat çekti.

Maersk, Brigit Maersk'e Tanzanya'dan refakat alınmasının her zaman alınan bir önlem olmadığını, bölgede bulunan bir diğer Maersk gemisi Maersk Regensburg'un saldırıya uğraması üzerine bir defalığına bu önlemi aldıklarını açıkladı.

Sözcünün açıklamasına göre son 13 aydır Afrika limanlarına  hiç bir Maersk gemisi uğramadı. Maersk, bölgeye tanker servisini de tekrar başlatmayı düşünmüyor.

Maersk'in Tanzanya botuna ne kadar ödeme yaptığı ise açıklanmadı.

Yorumlar (1)
11 yıl önce
BASDAN BERİDİR SOYLEMEYE CALISDIGIMDA BUYDU.HAKKINI ARAMASSAN

HAKSIZ DURUMA DUSERSİN.

HANGİ KORSAN OLDURULMUSDE UN VEYA NATO VEYA DİGER SAHTEKAR KURULUSLAR NAPIYOSUN DEMISDIR.YOK BİZ HALA İKİ TANE KAPTAN MEVZUU İLE BİR BİRİMİZİ YİYORUZ.KONU OLAN 3 SAN.5 SN.DİGEREK 2 TANE CAPULCUYA PABUC BIRAKIYORSAK BİZLER ANADOLUYU DA BIRAKALIM

GELDİGİMİZ ORTA ASYAYA GERİ DONELİM.
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102