banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Maersk: "Bu navlunlar sürdürülebilir değil"

Maersk Pazarlama Müdürü Gerard Morrison; "Mevcut navlunlar maliyetlerimizi karşılamıyor ve biz sürekli zararı sürdürülebilir kılamayız." dedi.

GÜNCEL 01.08.2012, 09:55
Maersk:

Maersk: "Bu navlunlar sürdürülebilir değil"

Maersk Pazarlama Müdürü Gerard Morrison, "Küresel finansal kriz süresince dünya genelinde boştaki konteyner gemilerinin artması ve taşınan yük miktarındaki düşüş, taşımacılık fiyatlarını sürdürülemez seviyelere getirdi" dedi.

SeaNews Turkey'de yer alkan habere göre, Morrison bir konferansta yaptığı konuşmada, Maersk'ün, Avustralya'nın Melbourne Limanı ile Çin'in Qingdao Limanı arasında yaptığı taşımacılıkta, her bir 40 ayak konteyner başına  217 ABD Doları zarar ettiğini söyledi.

Maersk Pazarlama Müdürü; "Mevcut navlunlar maliyetlerimizi karşılamıyor ve biz sürekli zararı sürdürülebilir kılamayız." dedi.

Morrison'un belirttiğine göre, Küresel deniz taşımacılık endüstrisinin geçtiğimiz yıl ortalama geri dönüş oranı %2 oldu. Bu, hedef seviyesi olan %10'un ancak beşte biri. Avustralya ve Yeni Zelanda'dan gelen talep 2010 yılında yaptığı zirveden sonra geçtiğimiz yıl yarıya kadar düştü.

 

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102