banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

“Lütfen Kirletmeyin!”

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında İÇDAŞ Spor Kulübü yöneticileri, eğitmen, sporcu ve velilerince anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

GÜNCEL 06.06.2012, 01:00
2195
“Lütfen Kirletmeyin!”

İÇDAŞ Spor Kulübü bünyesinde yer alan yelken ve yüzme okulu sporcu ver velilerinden oluşan yaklaşık 80 kişilik grup Çanakkale Yelken Okulunda bir araya gelerek önce tören ve kortej yürüyüşünde yerlerini aldılar.Kortej yürüyüşü sonrası Güzelyalı plajında düzenledikleri etkinlikte minik sporcular ellerinde eldivenleri ve çöp torbalarıyla plaj boyunca temizlik yaptılar.

İÇDAŞ Spor Kulübü Yelken Okulu sorumlusu Şehnaz Doğruyol “ 5 Haziran çevre gününde sporcularımız gönüllü olarak bu etkinliği gerçekleştirdiler. Denizimiz ve sahilimiz temiz olsun istiyoruz. Bugün minik elleriyle sahili temizleyen bu sporcular yarının çevre gönüllüleri olacaklardır.” dedi.

Yaklaşık 3 saat süren temizlik çalışmalarına İÇDAŞ Çelik tesislerinden gelen 3 dalgıç deniz dibi temizliği yaparak destek verdiler. Genç sporcular temizledikleri sahile diktikleri levhalarla büyükleri uyarmayı da ihmal etmediler. Öğrenci Velileri Esma Yavaş ve Naciye Özel “Çocuklarımız İÇDAŞ spor kulübünde deniz sporları yaptıkları gibi bu aktiviteyle temiz bir dünyaya katkı sağladılar.” derlerken etkinlikte saatlerce sahilden çöp toplayıp boylarınca poşetleri kumlarda sürükleyerek temizlik yapan sporculardan Asya Yavaş, Sude Selin Kaya ve Sevdenur Özen’de düşüncelerini “Biz dünyayı çöp içinde görmek istemiyoruz. Büyüklerden ricamız Lütfen dünyayı kirletmesinler” diyerek ifade ettiler.

Dünya Çevre Günü kapsamında İÇDAŞ Spor Kulübünce düzenlenen bu etkinlikle Çanakkale Güzelyalı sahilinde 4 kilometrelik plaj şeridi temizlenirken, minik sporcuların yüzünde temiz bir denize katkı vermenin mutluluğu okunuyordu.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Karikatürü Tümü