banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Leventlerin yemin töreni yapıldı

21 Şubat'ta Deniz Kuvvetlerine katılan 2005-1 temel askerlik dönemi yemin töreni yapıldı. Genç leventler denizde vatan savunması için göreve başladılar.

GÜNCEL 02.04.2005, 02:39
Leventlerin yemin töreni yapıldı

LEVENTLERİN YEMİN TÖRENİ YAPILDI

21 Şubat'ta Deniz Kuvvetlerine katılan 2005-1 temel askerlik dönemi yemin töreni yapıldı. Genç leventler denizde vatan savunması için göreve başladılar.

Konu ile ilgili Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde.

DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI /İSKENDERUN’DA YEMİN ÇOŞKUSU

     21 ŞUBAT 2005 TARİHİNDE ARAMIZA KATILARAK TEMEL ASKERLİK EĞİTİMİNE BAŞLAYAN 2005 / 1 UZUN DÖNEM 4022 BAHRİYELİ, ARADAN GEÇEN 35 GÜNÜN ARDINDAN EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYARAK 25 MART 2005 GÜNÜ KUTSAL ASKERLİK YEMİNLERİNİ EDEREK GERÇEK BİRER LEVENT OLMUŞLARDIR.

         GENÇ LEVENTLERİN YEMİN TÖRENİNE İSKENDERUN KAYMAKAMI, İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ, İSKENDERUN DENİZ ÜS KOMUTANI, NARDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI, HAVA RADAR MEVZİ KOMUTANI, GENÇ LEVENTLERİN AİLELERİ VE İSKENDERUN HALKI İŞTİRAK ETMİŞLERDİR.

         DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANI DZ.P.KURMAY ALBAY M.EKMEL ÖZDENGİL, ER’LERE SESLENEREK “SİZLER TÜRK MİLLETİNDEN ALDIĞINIZ GÜÇLE BİLİM VE AKLIN DİNAMİK YAPISINI ESAS ALAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN REHBERLİĞİNDE TÜRKİYE’MİZİN GELECEĞİNİ AYDINLIK TUTARAK GÜVENCE ALTINA ALMAK, HER TÜRLÜ ZORLUĞU VE ENGELİ AŞABİLMEK VE BAŞARILI OLABİLMEK İÇİN ÇOK FAZLA GAYRET VE AZİMLE ÇALIŞMAK ZORUNDASINIZ” DİYE HİTAP ETMİŞTİR.


         TÖRENDE DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI’NA İLK KATILAN 3 ER’E, EĞİTİM, ATIŞ VE SPOR FAALİYETLERİNDE BİRİNCİ OLAN ERLER İLE, ERLERİN YETİŞTİRİLMESİNDE ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN ALAY KOMUTANLIĞI PERSONELİNE MUHTELİF ÖDÜLLER VERİLMİŞTİR.

         TÖRENİN MÜTEAKİP BÖLÜMÜNDE AİLELERE VE GENÇ BAHRİYELİLERE HİTAP EDEN İSKENDERUN DENİZ ÜS KOMUTANI TUĞAMİRAL SERDAR AKINSEL, GENÇ LEVENTLERİN VATANİ GÖREVLERİNİ, ENERJİSİNİ ATATÜRK DEVRİMLERİNDEN VE CUMHURİYET İLKELERİNDEN ALAN, GÜÇLÜ VE AKDENİZ’İN SAYILI DONANMALARI ARASINDA BULUNAN DENİZ KUVVETLERİNDE YAPACAKLARINI BELİRTMİŞ, LAİK, DEMOKRATİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İNANÇLI, KARARLI BİRER SAVUNUCULARI VE DENİZLERDEKİ HAK VE MENFAATLERİNİN KORUYUCULARI OLACAKLARINI VURGULAMIŞTIR.

         YEMİN TÖRENİNİN ARDINDAN GENÇ LEVENTLER ASKERLİK HİZMETİNİN İLK DURAĞI OLAN DENİZ ER EĞİTİM ALAYINDAN BURUK BİR SEVİNÇLE AYRILARAK TÜRK DENİZ KUVVETLERİNİN ÇEŞİTLİ BİRLİKLERİNE KATILMAK ÜZERE YELKEN AÇMIŞLARDIR.

DenizHaber.Com

Yorumlar (5)
hilal küçükbulut 13 yıl önce
NE MUTLU ORDA OLMAK NE MUTLU DENİZCİ OLMAK
13 yıl önce
ALAYI COK OZLEDIM...16.EĞT BÖLÜK KOMUTANLIĞI ERLERİNDEN MÜKELLEF ER EMRET KOMUTANIM...:)
esenlerli esenlerli 13 yıl önce
16.bölüktensin ama kaça kaç yaptın askerliğini ben 2006/1 olarak orda yaptım askerliğimi
mehmet taşcıoğlu 11 yıl önce
AH ŞİM Dİ ORDA OLMAK VARDI ÇOK GÜZELDİ 9/2 TERTİP AMA 9/3 LERİN İŞİ ZOR O SICAKTA EĞT YAPILIRMI AMA ONLARA ŞUNU SÖYLEYİM SIHHIYE OLARAK GİTMESİNLER YANARRRRRLAR.....
mustafa ünlü 11 yıl önce
çok çok çooooooooooookkkkkkkkkkkk güzel bir yer keşke usta birliğimde iskenderuna çıksa idi
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102