banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Küresel LNG ikmal gemi filosu genişliyor!

Küresel olarak LNG ikmal filosundaki gemi sayısı LNG pazarının büyümesiyle birlikte genişlemeye devam ediyor. Rusya’nın ilk LNG ikmal gemisi denize indirilirken, Avrupa Komisyonu İspanya Algeciras Limanı’nda faaliyet gösterecek ilk LNG ikmal gemisinin inşasının finansmanına fon sağlamayı kabul ettiğini açıkladı.

GÜNCEL 29.12.2020, 09:32 29.12.2020, 10:06 Halit Emre İbrahimoğlu
182
Küresel LNG ikmal gemi filosu genişliyor!

2020 yılı yüksek profilli LNG ikmal gemilerinin piyasaya sürülmesine ve pazardaki genel büyümeye tanık oldu. Öne çıkan LNG ikmal gemileri arasında Rotterdam'da görev yapacak olan şimdiye kadar inşa edilen en büyük LNG ikmal gemisinin yanında, Japonya'nın tanıttığı, Tokyo Körfezi'nde faaliyet gösterecek Japonya'nın ilk LNG tedarik gemisi var. DNV GL'ye göre dünyada 175 LNG ile çalışan gemi ve 20 LNG ikmal gemisi var. Birçok limanın ise şu anda karadan denize LNG yakıt ikmai yaptığı belirtiliyor.

Gazprom Neft Rusya'nın ilk LNG ikmal gemisini denize indirdi!

Rus Gazprom Neft, geçtiğimiz günlerde ülkenin ilk LNG yakıt ikmal gemisini denize indirdi. Rus kimyager ve araştırmacı Dmitry Mendeleev'in onuruna isimlendirilen gemi, 99 metre uzunluğunda ve 5.800 metreküp sıvı doğal gaz taşıyabiliyor. Gemi, Baltık ve Finlandiya Körfezi'nde çalışacağı için, aynı zamanda benzersiz bir şekilde Arc4 buz sınıfı güçlendirilmiş gövde ile donatıldı. Bu, geminin yaklaşık 1 metre kalınlıktaki buza kadar ek bir buz kırıcı gemi olmaksızın dolaşabileceği anlamına geliyor. Gazprom ayrıca, entegre dijital sistemi ile gemininköprüüstünden tek bir mürettebat üyesi tarafından kontrol edilebileceğini açıkladı.

Rus LNG ikmal gemisi geçtiğimiz günlerde navigasyon sistemleri ve kontrollerinin son montajı için montaj iskelesine taşındı. Deniz denemelerinin 2021 baharında yapılması planlanıyor. Gazprom isimli Rus LNG ikmal gemisinin 2021'in ikinci yarısında hizmete girmesi bekleniyor.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
23
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü