banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kumkapı Açıklarında İnsanlık Dramı..

İstanbul Kumkapı açıklarında bir gemide insanlık dramı yaşanıyor. Maaşını alamayan gemi mürettebatı, "Yeter artık!" deyip isyan etti. Aylardır denizin ortasında bekliyorlar.

GÜNCEL 24.06.2009, 11:57
Kumkapı Açıklarında İnsanlık Dramı..

Gemide isyan çıktı! 

Kumkapı açıklarında insanlık dramı.. 

İstanbul Kumkapı açıklarında bir gemide insanlık dramı yaşanıyor. Maaşını alamayan gemi mürettebatı, "Yeter artık!" deyip isyan etti. Aylardır denizin ortasında bekliyorlar. İçme suları ve yiyecekleri tükenmek üzere..

MEDENİYETİN GÖBEĞİNDE İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR

Mürettabat aylardır maaşlarını alamayınca isyan etti. Geminin kaptanı da onlara katıldı.

ÜÇ AYDIR ÇÖPLER ALINMADI

15 kişiler..Dokuzu Türk, 4'ü Gürcü, 2'si Azeri..

Aylardır denizdeler. Maaşımızı alana kadar da gemiden inmeyiz diyorlar.

Sema Ana bir kuru yük gemisi. Ama gemiden çok ıssız bir adaya benziyor. Elektrik yok. Şirket kumanya göndermiyor. Yemekler de giderek azalıyor.

Çöpler geminin ortasında. Denize atmıyorlar. Kendileri imha ediyorlar.

İçme suyu az. Geminin ve mürettebatın temizliği denizden çekilen suyla yapılıyor. Ama yine de hastalıklar yavaş yavaş başlamış. Çünkü denize boşaltamadıkları tuvalet suyu taşmış. Mutfak bile pis sularla kaplanmış.

Üstelik denizin ortasındaki bu dram çok uzaklarda değil.. İstanbul'un sadece birkaç kilometre uzağında, Kumkapı açıklarında yaşanıyor..

Geminin bağlı olduğu şirket "krizdeyiz. Ama borçlarımız için senet verdik"  diyor. İsyan eden mürettebatın gemiden ayrılmasını istiyor.
Mürettebat ise maaşlarımızı verin diyor. Gemiyi terketmiyor. Çünkü gemiyi teerk ederlerse maaşlarını alamamaktan korkuyor.. Denizin ortasında bir gemide işte böyle bir dram yaşanıyor..

İlgili Haber ve video için aşağıdaki linki tıklayınız:

http://www.kanaldhaber.com.tr/HaberDetay.aspx?haberid=45465&catid=34

Yorumlar (7)
sencer k. 11 yıl önce
Rezalet bu gemicilerin yaptiklari!! Bir de utanmadan gulerek el salliyorlar dun haberlerde kameralara... Iyi piyasada dunyanın maasını alırken iyi, simdi kötu insan oldu armatörler... Herkes borç icinde yuzuyor borç!! Adam ister mi gemisini orada bos bos bekletmek, milleti ac susuz bırakmak?? Hangi vicdan buna müsaade eder?? Kolay saniyorlar heralde disarıdan. Bunu insanlik drami diye haber yapanlarda asıl kabahat. Iste tek yanlı habercilik, asil Turkiye'nin dramı budur! Madem pislik icinde yuzecek kadar perisan haldeler, terk etsinler gemiyi, mahkemede arasınlar haklarını. Iste maalesef gemiler bu insanlara emanet, cok yazık cokk...
ahmet genc 11 yıl önce
Hangi rezaletten bahsediyorsun? Gemi terk edilince mahkemelerde kaç sene geçirildiğini, masrafların ne kadar olduğunu, alacağın paranın hiçbir anlamı kalmadığını bilmiyorsun sen herhalde... Sen hiç 6-7 ay maaşını almadan bir yerde çalışıp sonra o yerden çıktın mı oradan atıp sıkılıyorsun???
batur kaptan 11 yıl önce
suclu maasına alamayan denızcıler mı yoksa parayı odeyemeyen armatörmu.......ben ce suclu hıcbırı...senetlerı alıp o gemıden ınılmesı gerekırdı dıye dusunuyorum......
ahmet genc 11 yıl önce
arkadaşlar bu işi hiç bilmediğiniz ne kadar da belli oluyor... madem bilmediğiniz konu yorum bari yapmayın Allah aşıkana. Hangi senet? adamlar senetten daha önemli evrak gemicilerin kontratları varken maaşları ödemiyor. bu adamlar senetle mi ödeyecek maaşları? binlerce denizci var yıllardır maaşını alamayan.. 3-5-7 bin dolarlar için yıllarca mahkemelerde sürünen, sonrada avukat ve masraflar düşse bile neredeyse borçlu çıkan. paranı alamayacağına gemiyi istila edersin? sen indikten sonra armatör başka adam koyup gemiyi işletir ve onlarında canları yanar. bu çark böyle devam eder. bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin!
10 yıl önce
sencer kaptan bu haberi birdaha okumak aklına gelirse bir düsün bakalım sen paranı alamadan aylarca calısınca cocuklarına nasıl bakaçaksın..
10 yıl önce
iyi günler.bu konuda Ahmet Genç bey e katılıyorum.şayet o kontrat madurlarından biriside benim.tuzu kuru olanlar güzel konuşuyor ama kazın ayağı öyle değil maalesef.ne avukatı,ne de SGK bu duruma birşey yapamıyor ve yapmıyorlar açıkçası.çünkü kanun yok.insanlar bir yer de en çok olmayan şeyi konuşurlarmış.bizde devamlı adalet ve maaş sıkıntısından konuştuğumuza göre demekki birtakım problemler var.bu genç yaşta bu kadar karamsar olan başka bir milletin evlatları var mıdır acaba..sıkıntı bir değil iki değil...savaş çıksada bari gitsek savaşa.ölür de kurtuluruz hiç olmazsa.böyle rezil yaşamaktansa....
10 yıl önce
SAVAŞ ÇIKMASINA GEREK YOK. ANNE BABALARINIZA SOYLEYIN DAHA FAZLA COCUK YAPMASINLAR.
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?